Смажене мясо, шматок торту чи кілька цитрусів можуть принести не тільки насолоду. У кожної людини список "небезпечних" продуктів свої. Через кілька години після перекусу у грудях з'являється печіння. Воно виникає коли кислота з шлункового соку потрапляє в стравохід і подразнює його слизову оболонку.
"Коли печія з кислою відрижкою виникає за півгодини після їжі, це свідчить про виразку чи проблеми з 12-палою кишкою, - каже гастроентеролог Степан Артеменко. - Якщо людина нічого не їла і з ранку вже пече в грудях і гірко в роті — хворий стравохід. Це можуть бути ослаблені м'язи, що відкривають його, або грижа на клапані, який з'єднує стравохід зі шлунком".
Ліки від печії зменшують симптоми. Щоб позбутися її, потрібно вилікувати орган, що дає збій.
Якщо печія не є наслідком хвороби, приймають препарати, які обволікають слизову стравоходу й захищають її від шлункового соку. Допоможуть також ті, що понижують кислотність.
Читайте також: Легкі та оригінальні способи позбутися гикавки
Печія також є симптомом гастриту, що без лікування перетвориться на виразку.
"Якщо лікуватися від печії содою рідко, то нічого поганого не буде. Якщо часто, та ще й не розведеною у воді, сода залужує кров. Від цього болітиме голова, нудитиме, — каже гастроентеролог. — Ще в базі народних методів є молоко. Від нього в шлунку утворюється молочна кислота, що провокує вироблення соляної".
Тільки сира картопля є дієвим і нешкідливим способом. Двічі на деньтреба їсти почищений шматочок.
Можна потерти на тертці і вичавити сік. Додати його в миску з супом чи кашею. Смак особливо не відчуватиметься, а користь буде.
Коментарі
1