Сидяча робота вбиває не тільки спину, а й решту організму. Офісним працівникам не можна різко приступати до фізичних вправ. Після тягання заліза виникає геморой. Особливо це стосується 30-річних. Або людей із запаленням шлунка і дванадцятипалої кишки, жовчнокам'яною хворобою чи хронічним панкреатитом.
Про це розповідає Володимир Андрієць, столичний проктолог.
"До 20 років виникає рідко, після 40 — теж нечасто. Старші люди уважніше ставляться до харчування. А молодь часто снідає чашкою чаю або кави, в обід перекушує на ходу, а ввечері накидається на їжу, погано її пережовуючи, — уточнює лікар. — Не можна довго сидіти на унітазі. Ця звичка викликає застій крові й ослаблення стінок прямої кишки. Від цього загострюється геморой, з'являються тріщини, випадає пряма кишка".
Корисно харчуватися в однаковий час, організм виробляє всі речовини до звичного часу. Коли ж є ще і хронічний панкреатит, краще їсти часто невеликими порціями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали вражаючу причину набряку ніг
Призначають протизапальні й ранозагоювальні мазі й свічки. Також дієту, де потрібно їсти багато овочів і фруктів, кисломолочних продуктів, круп.
Заборонені солодощі, бо засмічують кишечник і склеюють калові маси.
Добре діє на перистальтику буряк, гарбуз, яблуко. А гостра, солона, копчена їжа й алкоголь подразнюють стінки шлунково-кишкового тракту.
Весняний авітаміноз не можна лікувати полівітамінними комплексами. Особливо тими, що привезені з-за кордону. Вони розраховані на місцевих людей. З їхнім раціоном та стилем життя. В українців зовсім інші організми і ці препарати не принесуть ніякої користі.
Про це розповідає Євген Симонець, столичний пульмонолог.
Коментарі