Люди, які хворіють цукровим діабетом, бояться їсти фрукти. Через те, що у цих плодах міститься багато цукру.
Насправді, це не зовсім так. Головне в міру їх споживати, пише tsn.
Крім глюкози, фруктози та сахарози, значна частина вуглеводів у фруктах знаходиться у вигляді харчових волокон, як-от пектин, целюлоза та геміцелюлоза. Ці волокна затримують засвоєння глюкози. Тому фрукти не так сильно впливають на цукор у крові, як здається.
Як діабетикам вибирати фрукти
Орієнтуйтесь на вміст цукру, їхній глікемічний індекс та на кількість споживання плодів. Глікемічний індекс (ГІ) показує ступінь зміни цукру в крові. Він викликаний надходженням до організму різних продуктів, що містять різну кількість вуглеводів. Чим вище значення, тим сильніший вплив продукту на рівень цукру в крові. Хто страждає гіпоглікемією, повинні вибирати фрукти з глікемічним індексом менше ніж 55.
Солодкі фрукти можна їсти лише в помірній кількості за умови стабільного цукру в крові. Людям із підвищеним рівнем цукру у крові слід обмежити щоденне споживання плодів до 50-150 грамів.
Найкраще споживайте фрукти між основними прийомами їжі. Після голодування або фізичних вправ вживання фруктів може не лише запобігти гіпоглікемії, але й забезпечить організм потрібною енергією та поживними речовинами.
Фрукти можна їсти, як перекус. Оптимально для діабетиків їсти фрукти два-три рази на день.
Які фрукти краще не їсти
Кавуни мають високий вміст цукру,
Виноград містить велику кількість глюкози, а не фруктози. Здатний швидко підвищувати рівень цукру в крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смердить з рота часником: про які три хвороби свідчать неприємні запахи
Також не варто їсти стиглі банани, хурму, манго.
Категорично не рекомендують вживати сухофрукти. У процесі виготовлення цього продукту глікемічний індекс деяких фруктів і ягід може підвищуватися в кілька разів. Це небезпечно для здоров'я. Також категорично не можна вживати магазинні фруктові та ягідні соки й морси через високий вміст цукру.
Ягоди лохини містять вітаміни А, С, РР, макро- та мікроелементи, каротин, пектини, залізо і марганець.
Лохина має лікувальні властивості. Її сік уповільнює старіння, покращує обмін речовин, зміцнює імунітет, тонізує організм, виводить шлаки. Ягоди зміцнюють кістки, знижують рівень холестерину в крові та артеріальний тиск. їсти її рекомендують діабетикам. Вона покращує обмін речовин у тканинах та підсилює дію цукрознижувальних препаратів.
Коментарі