Для порятунку при інсульті важливі перше чотири години з моменту проявлення симптомів. Щоб їх відразу розпізнати, не потрібно бути лікарем. Варто попросити людину посміхутися. Якщо стався інсульт, то хворий не зможе цього зробити. Частину обличчя паралізує.
У спеку частішають інсульти. Серце швидше б'ється, зростає тиск. Судини звужуються через тромби в них і бляшки. А надто тонкі судини розширюються. Можуть лопнути й почнеться крововилив.
Про це розповідає столичний кардіолог Олексій Ковалевський.
Це порушення кровообігу мозку, через яке в ньому гинуть клітини. Порушується робота органів, якими керувала ушкоджена ділянка.
Половина хворих втрачають здатність говорити, погіршуються зір і пам'ять. Слабнуть м'язи, паралізує половину тіла. Люди ці ознаки інсульту списують на підвищений тиск, бо також нудить, паморочиться в голові. Відмінність у тому, що хворий бачить предмети в червоному кольорі.
"Будь-яке порушення мови або зору, оніміння половини обличчя, руки й ноги з одного боку або їхня слабкість вказують на те, що насувається інсульт. Інсульти частішають від різких перепадів температури, як цього літа. Особливо обережними слід бути літнім людям і тим, хто мають проблеми з тиском", - застерігає лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі розкрили наслідки тертя очей
Буває інсульт геморагічний — крововилив у мозок та ішемічний — дефіцит надходження крові. Перший випадок складніший — 70% хворих не стають на ноги. На появу такого порушення впливає малорухливий спосіб життя, паління і стреси. Вік перестав бути вирішальним фактором. Недуга трапляється і після 30 років.
У лікаря є 4 години на введення препарату для розсмоктування тромбу. Якщо їх дати пізніше, пацієнт не зможе повернутися до нормального життя. Також призначають препарати для розрідження крові й антидепресанти, без яких одужання гальмується.
Найкраще мозок відновлюється у перші три місяці після інсульту. Організм учиться перекладати роботу з відмерлої частини на живу. Процес триває півтора року. Потрібна допомога невролога, кардіолога, терапевта, фізіотерапевта.
Попри епідемію коронавірусу люди продовжують часто торкатися свого обличчя.
Дослідження свідчать, що це стається удвічі частіше, ніж вважається. Деталі далі у статті.
Коментарі