В деяких продуктах від низьких температур дуже швидко руйнуються текстура, смак, колір і запах.
Пропонуємо запам`ятати продукти, для яких перебування у холодильнику заборонене або не обов'язкове.
1. Екзотичні фрукти
Під впливом низьких температур екзотичні фрукти починають швидко гнити. Найкращий варіант зберігання таких фруктів - загорнутими у папір при кімнатній температурі.
2. Яблука та груші
У холодильнику починається виділення етилену при зберіганні. Це веде до скорочення термінів зберігання як самих фруктів, так і тих продуктів, що зберігаються поряд з ними.
3. Родичі гарбузові
Кабачки, патисони, цукіні і самі гарбузи близько місяця можуть зберігається в коморі. Упаковка теж не потрібна. А холодні температури й відсутність повітря призводять до м'якості продуктів і до появи цвілі. Надрізана диня в таких умовах починає виділяти шкідливі речовини (етиловий газ).
4. Помідори та баклажани
Зберігання водовмісних овочів на полицях холодильника призводить до появи на них темних плям. Це початок процесу загнивання. Найкраще зберігати їх у кошику в умовах кімнатної температури або в засушеному вигляді (нарізати "медальйонами" і висушити як гриби на нитці).
5. Ріпчаста цибуля
За низької температури в цибулі порушується структура, з'являється м'якість, цвіль та неприємний запах. Найкращий спосіб зберіганя цибулі - це капронова панчоха у кухонному кутку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морозиво-суші стане новим трендом цього літа
6. Оливкова олія
В олії погіршуються корисні властивості і смакові якості (починає гірчити). Також з`являється білий осад (пластівці). Цей продукт слід зерігати в темному місці при кімнатній температурі.
7. Мед
Біохімічні речовини продукту в холодильнику зазнають руйнування. Такий мед великої користі не принесе. Зберігати продукт можна у сухому і темному місці.
8. Картопля та морква
Головна причина заборони на холодильник - це проростання, загнивання, утворення цвілі. А картопляний крохмаль при температурах нижче 7 градусів має властивість перетворюватися на цукор, що веде до зміни смакових властивостей картоплі та її консистенції. Без наслідків для здоров'я такі овочі зберігаються в дерев'яному вентильованому ящику, поверх паперу, в коморі.
9. Шоколад
На поверхні продукту утворюється конденсат з його наступною кристалізацією. Потім виникає "сивина" (наліт). При герметичній упаковці розвивається цвіль. Особливої шкоди здоров'ю не буде, але от органолептичні властивості знижуються. Естетичний вигляд шоколаду також буде втрачений.
10. Хліб
Зберігати хліб найкраще в морозилці, а не в холодильнику. У холодильнику він миттєво вбирає всі запахи продуктів, а при підвищеній вологості "обростає" цвіллю.
Магазинні печиво, морозиво, смажена курятина погано впливають на роботу людського серця. Вони містять велику кількість холестерину.
Коментарі