30 червня відзначають Міжнародний день боротьби зі сколіозом. Щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії.
Сколіоз – це викривлення хребта, яке розвивається від 6 до 15 років, причому у дівчаток в 4 рази частіше, ніж у хлопчиків. На початковій стадії сколіоз практично непомітний і не завдає дискомфорту.
Основна причина сколіозу - невідповідність розвитку м'язових та кісткових тканин у підлітковому віці. Це означає, що кістковий скелет швидко витягується, а м'язові тканини не встигають створити для нього своєрідного підтримуючого корсету. Провокуючим фактором формування захворювання є носіння важких предметів в одній руці.
Хвороба спричиняє деформацію тулуба, його укорочення, призводить до зменшення об'єму грудної клітки та черевної порожнини. Сколіоз дуже підступний, бо дає про себе знати не одразу. Щоб вчасно розпізнати перші ознаки сколіозу, необхідно що пів року проходити огляд у ортопеда.
Зрозуміти чи є сколіоз у дитини, можна за такими ознаками:
-різниця у висоті одного плеча або стегна, ніж іншого;
-лопатка виступає більше, ніж інша;
-різниця у висоті ребер з одного боку вище;
-викривлення білої лінії живота;
-ключиці і соски знаходяться не на одній горизонтальній лінії.
Якщо у вашої дитини є сколіоз та з'явилися болі в спині, важливо своєчасно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину болю.
У підлітковому віці хребет рівняють корсетом або операцією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як оздоровитися і зміцнити імунітет
Для профілактики сколіозу необхідно:
-стежити за правильною поставою;
-не перебувати занадто довго в сидячій позі;
-уникати різких рухів і поворотів тулуба;
-рівномірно розподіляти навантаження, носячи сумки, рюкзаки, важкі предмети;
-уникати надмірних фізичних навантажень.
За статистикою МОЗ у 101 тисячі дітей під час профогляду виявили сколіоз, ще 161 тисяча страждає від інших порушень постави.
Напередодні початку навчального року ми вирішили нагадати про те, що батьки можуть знизити ризик захворювання, просто зробивши робоче місце дитини ергономічним і функціональним.
Далі у статті 4 правила: як організувати робоче місце школяра
Коментарі