Санепідслужба довела свою неефективність у боротьбі із поширенням туберкольозу та кору в Україні. Тому ця структура не зупинила б епідемію коронавірусу.
Про це Gazeta.ua розповів Олександр Лінчевський, ексзаступник міністра охорони здоров'я.
"Міф про ефективність санепідемслужби поширений саме через її назву. Попри існування служби, її неефективна робота призвела до епідемії мультирезистентного туберкольозу. Ми у двадцятці країн, де значне поширення цієї хвороби. Кілька років тому мали спалах кору і велику кількість померлих Тоді відсоток вакцинування становив близько 50 у популяції. Це катастрофа світового масштабу. Тому робота СЕС була неефективна. Ця структура б не зупинила поширення коронавірусу", - розповів Лінчевський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили новий симптом коронавірусу
Рішення про ліквідацію СЕС вважає правильним і не бачить причин для її відновлення.
"Ліквідована корупційна і неефективна служба. Так, там були висококваліфіковані працівники, добрі лабораторії, але це не значить, що компетентні люди повинні працювати у неефективній корумпованій структурі. Замість цього створені Центри громадського здоров'я, які виконують ті ж функції. Аналізують інформацію, беруть участь у прийнятті рішень на місцевому і державному рівні", - додав Лінчевський.
В Україні майже 21 млн людей входить до груп ризику, які мають вакцинувати від коронавірусу. Це медичні працівники, бійці в зоні ООС, люди із супутніми захворюваннями, люди віком 60+ років та інші.
Коментарі