Серцевий напад тривалістю 15-20 хв. може перерости в інфаркт міокарда. Тому важливо вчасно його розпізнати й у випадку необхідності якнайшвидше викликати "швидку допомогу".
Зазвичай серцевий напад виникає під час фізичного навантаження. Усе через нестачу кисню й збільшення частоти серцевих скорочень, повідомляє МОЗ України на своїй офіційній сторінці у Facebook.
Симптомом серцевого нападу є біль за грудиною і/або у лівій половині грудної клітки. Проявлятися він може також як відчуття тяжкості, тиску чи печіння. У більшості випадків біль при серцевому нападі "віддає" у руку, під лопатку, нижню щелепу або в шию зліва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали продукт, який убереже від серцевого нападу
У випадку виникнення болю, характерного для серцевого нападу, слід негайно припинити фізичне навантаження й заспокоїтися. Через 2-3 хв. стан має нормалізуватися. Проте цього може виявитися недостатньо, тому важливо одразу зателефонувати своєму лікарю: за необхідності спеціаліст призначить нітрогліцерин.
Терміново телефонувати 103 МОЗ України рекомендує за таких умов:
- напад не вдається зупинити протягом 15-20 хв.;
- біль постійний та стає інтенсивнішим;
- біль хвилеподібно повторюється у стані спокою;
- виникає різка слабкість, відчуття страху;
- частішає пульс;
- різко коливається артеріальний тиск.
Раніше розповіли, що пігулки не допомагають у профілактиці інфаркту. Це встановили вчені з Університету штату Алабама в Бірмінгемі, США. Науковці проаналізували 18 попередніх досліджень та дані 2 млн. людей, зібрані за 12 років. Їхні висновки — вітаміни жодним чином не впливають на роботу серця.
Коментарі