Захистится від застуди можна не тільки закалюванням та носінням маски. Потрібно не тільки вести активний спосіб життя, а й правильно харчуватися. Від цього організм буде отримувати достатню кількість вітамінів і мінералів.
Про це пише дієтолог Світлана Фус в Facebook.
Для захисту від застуди потрібні:
1. Природні джерела вітамінів С, А, Е, Д3 і бета-каротину.
Ці речовини містяться цитрусові, ківі, листові овочі, червоний перець, брокколі, квашена капуста, заморожені ягоди, шипшина.
Вітамін А і Д3 є в риб'ячому жирі, печінці тріски, яловичої печінки, яєчних жовтках, вершковому маслі. Бета-каротин (провітамін А) міститься в моркві, шпинаті, гарбузі. Горіхи, обліпиха, олії багаті вітаміном Е.
"Для захисту наших легень від інфекцій дуже важлива роль жирів. Слідкуйте за їх достатнім вмістом в харчуванні. Щодня, в період застуд, вживайте рослинну олію, горіхи, вершкове масло і риб'ячий жир. Але пам'ятайте, жир - високо енергетичний продукт, тому досить буде з'їдати 30 г рослинної олії, 10-15 г горіхів і насіння, 10-15 г вершкового масла і близько 2 г риб'ячого жиру", - говорить дієтолог.
2. Мікроелементи
Йод, селен, магній, цинк, залізо захищають наш організм і уповільнюють процеси старіння клітин. Вони містяться в стравах з м'яса, птиці, яйцях, крупах, морській капусті.
3. Жири
Для профілактики необхідно збагачувати організм рослинним маслом, горіхами, вершковим маслом і риб'ячим жиром. У добу достатньо 30 грамів масла, 10-15 грамів горіхів, 10-15 г вершкового масла і 2 грами риб'ячого жиру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли спосіб худнути по-ледачому
4. Кисломолочні продукти
Вони здатні підтримати мікрофлору кишечника, адже в кишечнику знаходиться 80% імунного захисту людини.
Світлана Фус також додала, що необхідно включити в свій раціон часник і обмежити вживання солодощів.
Польські вчені з Варшавського університету з'ясували, що овочі і риба містять особливу речовину, яка робить ці продукти особливо корисними для здоров'я серця.
В експерименті вчені поїли гризунів дуже великими і малими дозами речовини триметиламіноксид (TMAO). Вона виробляється у крові людини після вживання риби та овочів і накопичується в організмі.
Коментарі