Ексклюзиви
Пʼятниця, 09 березня 2018 05:28

Науковці розповіли, що відбувається в організмі перед смертю

Науковці розповіли, що відбувається в організмі перед смертю
Рівень молекул АТФ знижується перед смертю і в червів, і в людей. Фото: uhod-i-zabota.ru

Науковці дослідили, як помирають черви Caenorhabditis elegans. Виявили, що трупне задубіння цих безхребетних відбувається ще за життя. Цей процес схожий на старіння людей.

Дослідження показали, що смерть людини можливо відвернути, пише "Lenta.ru".

У червів газообмін здійснюється через усю поверхню тіла. Тому задубіння відбувається до фактичної смерті. Воно починається через те, що клітини більше не можуть виробляти молекули АТФ, які несуть енергію для життєво важливих хімічних процесів. Через це виділяються іони кальцію і провокують скорочення м'язів.

Причину різкого зниження рівня АТФ вчені поки не з'ясували. Проте помітили, що у літніх людей АТФ так само знижується. Якщо вдасться зрозуміти, як знову підвищити рівень енерговмістних молекул, життя смертельно хворих людей вдасться продовжити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці знайшли тварину, яка допоможе подолати старіння

Іншою ознакою наближення смерті науковці вважають зниження артеріального тиску. Встановили, що у в середньому за 14 років до смерті поступово зменшувався артеріальний тиск. В останні 2 роки життя зниження було найбільш суттєвим.

Зараз ви читаєте новину «Науковці розповіли, що відбувається в організмі перед смертю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі