Спати рекомендується на лівому боці. Таке положення є ідеальним для серцево-судинної й дихальної систем, іде на користь органам травлення й імунітету. Також полегшує тиск на м'язи шиї й спини.
Під час сну на лівому боці шлунок не тисне на підшлункову залозу. Завдяки цьому травні ферменти залози легко проходять у потрібному їм напрямку й повноцінно виконують свою функцію. До того ж у цьому положенні їжа без проблем пересувається з тонкого кишечнику в товстий. Також саме на лівому боці не підвищується кислотність шлункового соку. Сон у положенні на правому, навпаки, створює ідеальні умови для появи печії. За таких обставин м'язи стравоходу розслаблюються й пропускають в нього шлунковий сік, пише Health&Human.
У положенні на лівому боці гравітація допомагає крові швидше пересуватися судинами. Завдяки цьому на серце чиниться менше навантаження. Покращення кровообігу й відсутність зайвого тиску на м'язи добре позначається й на хребті та інших органах.
Та ж сама гравітація допомагає й лімфатичній системі, погіршення роботи якої призводить до зниження імунітету. У положенні тіла на лівому боці тік лімфи пришвидшується. Це запобігає утворенню застою й допомагає лімфатичній системі належним чином виконувати свою функцію — фільтрувати токсини й продукти розпаду, які утворюються в організмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали ідеальний час для засинання
У положенні на лівому боці язик і м'які тканини горла не перекривають дихальні шляхи. Завдяки цьому повітря легко проходить через трахею в легені й при цьому не виникає храпу.
Щоб звикнути спати на лівому боці, можна затискати між колінами подушку або підпирати нею спину. Призвичаїтись до такого положення допоможе й зміна сторони ліжка. Достатньо просто перелягти, як мозок знову буде готовий до закріплення нової звички.
Раніше назвали найшкідливішу позу для сну. Вона дуже часто призводить до розвитку хронічних болів у спині. Також є незручною для шиї й перешкоджає нормальному диханню.
Коментарі