В Україні стартував соціальний проект "Народжені для обіймів", який створили для догляду за передчасно народженими дітьми.
В ході нього популяризується застосування Методу Кенгуру, в основі якого постійне перебування мами поруч з малям. Його запровадив колумбійський педіатр Едгар Рей після проведення експерименту в своєму інституті. Там смертність і інфекційні захворювання дітей різко скоротилися.
Організатори зняли зворушливу історію про маленького Івана, який народився на 29 тижні вагою 1 590 г і 44 см на зріст. Перебуваючи під наглядом фахівців ОХМАТДИТу, малюк постійно перебував на грудях матері, отримуючи тепло її обіймів, відчуваючи биття її серця, слухаючи її голос. Через 2 місяці Іван набрав повноцінну для свого віку вагу. А вже на 38 тижні з масою тіла 3 120 г хлопчика виписали додому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі дивом врятували хлопчика з пласкою головою
"В усьому світі недоношену дитину лікують не ліки, не обладнання, а контакт з матір'ю і постійна взаємодія, яке дає сили дитині для подальшого розвитку. Інкубатори, ремстоли з підігрівом, і багато іншого - це все технічні пристосування. Тільки людський контакт може забезпечити присутність живого тепла", - підкреслює Орлова Тетяна Олександрівна, заслужений лікар України, завідувач відділення інтенсивної виходжування глибоко недоношених дітей дитячої лікарні "ОХМАТДИТ".
Догляд за Методом Кенгуру включає в себе тепловий захист малюка завдяки постійному тісному контакту "шкіра до шкіри", грудне вигодовування, разом з яким дитинка отримує всі необхідні елементи для розвитку і зростання та захист від інфекцій завдяки маминій мікрофлорі, безпеку і, звичайно ж, неймовірну силу маминих обіймів.
Коментарі