Весною протяги і часті перепади температури можуть принести в життя неприємності. Здавалося б, легкий вітерець може стати причиною запалення шийних зв'язок і м'язів. Цю хворобу називають міозитом. Він зустрічається часто, але не всі люди з болями в шиї звертаються до лікаря. Цим тільки болі затягуються.
"Синдром "вигнутої шиї" може виникнути і з внутрішніх причин, наприклад, через незручну позу під час сну, — каже столичний терапевт Захар Корченюк. - Коли надуло шию, треба розслабити шийні м'язи, а не пити знеболювальне. Від нього толку мало. Заглушить біль і хворий згає час для першої допомоги. Не можна робити різких рухів. У мене були пацієнти, які думали, що рвонуть шию в іншу сторону і все пройде. Після цього лкувалися по кілька тижнів. Треба розтирати болюче місце маззю, яка активізує кровообіг".
Шию гріють сухим теплом. Не можна класти вологі компреси. Сіль розігрівають на сковороді і пересипають у торбинку. Має бути не дуже гаряча, щоб не обпектися. Прикладають до хворого місця. Коли охолоне, знімають і замотують шию шарфом.
Можна перемелити на кавомолці 10 столових ложок морської солі. Налити вдвічі більше нерафінованої олії, перемішати із сіллю. Залишити на 12 год. Якщо є час, краще настояти один-два дні. Втирати вранці і ввечері в шию та передпліччя. Перші дні масажувати по 5 хвилин. Коли шкіра звикне до такого розігріву — 15 хвилин. Замотати теплим шарфом.
Швидшу дію має настойка. Змішати 300 мл спирту, 10 мл камфорного спирту, 10 мл йоду. Подрібнити 10 таблеток анальгіну. Перемішати і поставити в темне місце на три тижні. Сумішшю мастити шию чи поперек на ніч. Обв'язати вовняною хусткою або шарфом, щоб зберігалося тепло.
Читайте також: М'які п'ятки можна зробити вдома за одну ніч
"Навіть якщо перестало "стріляти", треба кілька днів потримати шию в теплі, — говорить лікар. — Носити шарфи. Якщо вдень це не завжди виходить, то хоча б уночі, щоб м'язи прогрілися і відновилися".
Коментарі