Сидіння зігнувшись і носіння важкого калічить людей. Стають сутулими чи горбатими. Недостатньо міцні м'язи спини й малорухливий cпосіб життя псують поставу.
Про це розповів Gazeta.ua Олег Лук'янець,столичний ортопед.
"Правильна постава — людина тримає голову вільно, корпус прямо. Плечі відведені назад на одному рівні, живіт підтягнутий. Груди трохи виступають уперед. Спину важко тримати рівною весь день, тому розслабляють її. Від цього виникають проблеми з різними органами", - пояснив лікар.
Неправильна постава викривляє спину. Навантажує міжхребцеві диски та спричиняє застійні явища в малому тазі. Коли грудна клітка стиснута, легені погано вентилюються. Люди із запалими грудьми схильні до бронхіту, запалення легень. Глибоке дихання необхідне для стабільного кровообігу та роботи м'язів.
Як правильно сидіти:
1. Ступня повинна стояти на підлозі. Спина — рівна, щоб руки не звисали, бо додатково навантажуватимуть хребет.
2. Не слід впиратися грудьми в край столу. Між ним і тулубом має вільно проходити кисть руки.
3. Щоб перевірити, чи правильно ви сидите, поставте лікті на стіл. Кінчики пальців витягнутих рук повинні торкатися кута ока.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий метод лікування травм суглобів і м'язів вражає простотою
У дітей хребет податливий. Якщо день у день сидіти або ходити зігнутим, спина скривиться. Слабкі м'язи не втримають її. Можна назавжди залишитися сутулим.
Від тривалого сидіння за телефоном чи планшетом голова тисне і здавлюються міжхребцеві диски. Болить спина й дитина сутулиться. Такого не буде, якщо рухатися активно хоча б годину на день. Це не обов'язково біг. Підійде їзда на велосипеді чи танці.
Школа перетворюється на місце, де дитина втрачає здоров'я. Найчастіше страждає хребет. Усе через парти, які не підходять школярам по росту. Також страждає стопа через неякісне або неправильно підібране взуття.
Правильна постава - це турбота батьків. Якщо дитина змалечку привчена сидіти за столом рівно, то й у школі проблем не буде.
Коментарі