Після носіння тейпів хворі називають лікаря чарівником. Насправді все просто, якщо знати, як ліпити цей пластир. Він збільшує амплітуду руху суглоба, не сковує його. Це новий метод лікування травм суглобів і м'язів еластичними стрічками.
Про це розповів Gazeta.ua Сергій Куций, столичний ортопед-травматолог.
"Стрічка тонка й еластична. За кілька хвилин людина її вже не відчуває. Ці пластирі можна носити під одягом, із ними митися. Тейпи мають бавовняну основу, тому під ними шкіра дихає. Дозволяють відмовитися від знеболювальних і прикладання льоду. Але допомогти може тільки оригінальний пластир. Такий має розтягуватися вздовж. Якщо подається і в ширину — це підробка", - пояснив лікар.
Підтримуючи шкіру в місці накладення, тейп відновлює мікроциркуляцію. Спадає набряк, тканини розправляються і зменшується подразнення больових рецепторів.
Тейпи підтримують м'язи та сухожилля. Беруть на себе частину навантаження, знижуючи м'язовий тонус і спазми. Зменшують напругу і цим покращують кровообіг і лімфотік.
Тейп масажує шкіру і прилеглі до неї тканини, сприяє швидкому загоєнню травми. Стимулює обмін речовин на клітинному рівні. Ці пластирі полегшують біль без ліків або хірургічного втручання.
Найчастіше тейпи призначають при недугах опорно-рухового апарату та при травмах. Їх рекомендують спортсменам, людям із болем у спині, шиї, суглобах та після операції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чим не можна їсти хліб
Фіксують правильне положення стопи при плоскостопості, шиї — при кривошиї та постави — для профілактики сколіозу.
Еластичні пластирі часто застосовують під час занять у спортзалі. Вони захищають від крепатури. Проте їх не можна клеїти, коли є ушкодження на шкірі. А також людям із тромбозом вен чи хворобами нирок і серця.
Експерименти показали, що шпинат створює в кишківнику протипухлинну активність та сприяє біорізноманіттю мікробіоти. Особливо важливо додати цей продукт в раціон людям, які мають спадкову схильністю до раку кишківника.
Спадкова форма раку товстої кишки становить приблизно 10 – 15% випадків, переважна більшість обумовлено впливом харчових канцерогенів і навколишнім середовищем. З попередніх досліджень вчені знали, що споживання зелених овочів і клітковини знижує ризики раку товстої кишки приблизно наполовину.
Коментарі