Щоб зберегти зуби здоровими, потрібно регулярно змінювати зубну пасту.
Хоча, хтось вважає, що постійна заміна пасти запобігає звиканню, інші впевнені, що це не має значення.
Лікар-стоматолог Олександр Прикидько пояснив в етері "Ранок у великому місті", як часто потрібно міняти зубну пасту і розвіяв популярні міфи.
У народі кажуть, що зуби даються безкоштовно лише двічі: молочні і постійні, а на третій раз доведеться платити. Тому потрібно дбайливо доглядати за ними, ретельно чистити зубною пастою зранку і ввечері та вчасно лікувати.
Міфи про зубну пасту
Міф. №1. Зубна паста - вірний супутник на усе життя: можна придбати одну і назавжди. Достатньо один раз підібрати ту, яка підходить, і користуватися нею чи не до скону.
Правда. Зубну пасту треба змінювати обов'язково. Бактерії, які знаходяться у ротовій порожнині – це живі організми. Вони звикають до навантажень, які ми даємо за допомогою зубної пасти. І ефект від чистки такою пастою буде ідентичним чистці зубів тільки зубною щіткою.
Міф. №2. Зуб - це кістка, йому однаково, чим його чистять, аби смак і ціна влаштовували. Тож, навіщо щось міняти, якщо все "гуд".
Правда. Підбирати пасту потрібно після консультації зі стоматологом, який визначить стан ваших зубів і ясен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не слід змочувати щітку перед чищенням зубів: відповідь здивує
Міф. №3. Відбілюючі зубні пасти роз'їдають емаль, а справді ефективні лише пасти з сильним ароматом.
Правда. Якщо зуби не білі від природи, ніяка зубна паста їм не допоможе, а нашкодити зможе. Адже роз'їдає емаль. Для якості пасти важливий склад, а не аромат.
Як часто треба змінювати зубну пасту
Лікувально-профілактичні пасти, які містять у своїй структурі антисептики хлоргексидин і триклозан, потрібно змінювати кожні два тижні.
"Профілактичні зубні пасти, призначені для щоденного користування, бажано змінювати 1 раз на місяць", - наголосив стоматолог Олександр Прикидько.
Більшість ще з дитинства знає, що цукерки та газована вода шкідливі для здоров'я зубів. Та це далеко не повний перелік продуктів, які мають негативний вплив на них. Кислі продукти та ті, що прилипають до зубів, є найгіршими для їхнього здоров'я, тому що вони зношують захисну зубну емаль.
Внаслідок цього люди стають вразливими до інфекцій. Споживання цих продуктів також призводить до пожовтіння зубів та підвищеної чутливості.
Коментарі