четвер, 17 грудня 2020 10:59

Дослідники назвали приміщення, де найвищий ризик зараження коронавірусом

Дослідники назвали приміщення, де найвищий ризик зараження коронавірусом
Науковці наголошують, що у зону особливого ризику потрапляють діти. Фото: pixabay

Вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус дослідили китайські вчені.

Вони з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися, повідомляє Physics of Fluids.

Дослідники використали комп'ютерне моделювання та манекен з параметрами середнього чоловіка зростом 180 см, шириною плечей 45 см, швидкість руху становила 1,5 м/с. За допомогою цього дослідники інтерпретували різні ситуації, коли хвора людина може заразити оточуючих. Через велике розсіювання крапель від кашлю або чхання хворої людини при швидкій ходьбі створюється шлейф з вірусних частинок довжиною до 6 м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де найбільший ризик інфікуватися під час новорічних свят

Науковці наголошують, що у зону особливого ризику потрапляють діти. Це пов'язано з тим, що мікрокраплі з дихальних шляхів заражених утворюються навколо і нижче рівня їхньої талії через 2 сек. після кашлю і зависають приблизно в 1 м від підлоги. Тому діти, які йдуть позаду інфікованого, піддаються вищому ризику передачі, ніж дорослі.

Учені виявили 2 різні типи дисперсії крапель, що займають істотно різні області забруднення. У першому випадку хмара крапель може відокремитися від людини й опинитися на відстані від неї, зависнувши в просторі. У другому - така хмара може витягнутися від тіла зараженого, ніби "хвіст".

"Для 1-го сценарію концентрація крапель через 5 секунд після кашлю має бути набагато вища, ніж для іншого. Це створює велику проблему при визначенні безпечної соціальної дистанції у вузьких коридорах, де людина може вдихнути мікрокраплі з вірусними частинками, навіть якщо заражений знаходиться далеко попереду", - повідомили у дослідженні.

Діапазон розсіювання крапель набагато більший у холодному і вологому середовищі, ніж у жарких і сухих умовах через різну швидкість випаровування. Науковці наголосили, що носіння захисної маски може ефективно знизити ризик зараження здорової людини.

Група британських і французьких біологів розшифрувала геном коронавірусу у десятків тисяч хворих майже в сотні країн світу. Результати свідчать, що за рік після появи у людства нової хвороби поки що не помітно, щоб патоген еволюціонував в бік більшої заразності.

Зараз ви читаєте новину «Дослідники назвали приміщення, де найвищий ризик зараження коронавірусом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути