Від сьогодні до Великодня християни долучаються до опанування тіла над пристрастями. В тому числі й багатьох продуктів. Не варто долучатися до цієї стародавньої практики таким категоріям людей, як вагітні жінки, годуючі матері та люди зі захворюваннями в стадії загострення.
Щоб це утримання не завдало шкоди варто дотримуватися певних правил.
Поради правильного проходження посту:
1. Здоров'я в пріоритеті
Альтернативою строгому посту є рослинна дієта. Варто їсти більше продуктів рослинного походження: фруктів та овочів, злаків, бобових та урізноманітнювати раціон, то для організму це однозначно буде корисно.
2. Поступова зміна харчування
Для тіла не дуже приємні кардинальні зміни: виключення деяких страв у харчуванні, перепади температури або зміна часового поясу при перельоті. Тому запорукою безпечного посту є підготовка. Людина спочатку відмовляється від червоного м'яса, потім — від молочних продуктів, далі — від яєць та риби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий піст-2020: історія та основні правила
3. Різноманітне харчування
Продукти тваринного походження варто замінити рослинними альтернативами. Так огранізм отримає достатню кількість протеїну та незамінні амінокислоти. Для України типовою є така поживна крупа, а саме гречка, яка вже у собі містить усі необхідні амінокислоти. Всі інші треба між собою комбінувати. Наприклад, скомбінувати рис і нут, або пшеничний коржик із квасолею.
4. Експерименти
Продукти повинні приносити задоволення і бути приємними на вигляд. Здорове харчування та рослинна дієта не мають асоціюватися у вас з чимось прісним та нецікавим. Експериментувати із додавання різних інгредієнтів, котрі ще ніколи не поєднували у своїх стравах.
2 березня у греко-католиків та православних християн розпочинається Великий Піст. Папа Франциск вже дав настанови на цей період.
"Великий Піст - це сприятливий час, щоб звільнити місце для Божого слова. Це час, щоб вимкнути телевізор і розгорнути Біблію. Настав час відірватись від мобільного телефону і підключитись до Євангелії Коли я був маленьким, ще не було телебачення, але існував звичай у Великий Піст не слухати радіо. Чотиридесятниця - це пустеля, це час відмовитись від непотрібних слів, від балаканини, пліток, чуток, а звернутися до Бога на "Ти". Це час присвятити себе здоровій екології серця, очистити своє єство", - наголосив Папа Франциск.
Коментарі