Дослідники виявили, що підвищений рівень цукру під час першого триместру вагітності негативно впливає на майбутню дитину. Один з ризиків - ймовірна вада серця новонародженого.
Раніше таку недугу періодично фіксували у жінок, які виносили дитину, маючи цукровий діабет, пише видання "RG".
Відтепер ваду серця можуть очікувати лікарі навіть у випадку зайвого цукру в аналізах.
"Ми виявили, що можемо оцінити ризик виникнення у дитини вродженої вади серця, вимірявши рівень глюкози у крові матері під час першого триместру вагітності", - сказав Джеймс Пріст, дослідник Стенфордського університету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Медсестра допомагає з домашніми справами" - українка про пологи в Нідерландах
Наукова група Пріста досліджувала дітей, що народилися протягом 2009-15 років, та їхніх мам. У результаті виявили закономірність: ризик вади серця плоду зростає на 8% щоразу, коли у децилітрі крові стає на 10 міліграмів більше глюкози.
Аби попередити проблеми з серцем у майбутньої дитини, Джеймс Пріст радить обов'язково сдавати кров на визначення рівню глюкози на ранніх строках вагітності.
5 січня у столичному пологовому будинку "Лелека" народилася дівчинка, яка успадкувала гени трьох людей — батька, матері й жінки-донора. Дитина здорова і не відрізняється від інших немовлят. У більшості країн генетичні експерименти під забороною через недостатню вивченість. Аналогічні дослідження можна проводити лише у Великій Британії. В Україні відповідного законодавства.
Коментарі