Побиття дитини як вид покарання негативно впливає на психічне здоров'я.
"Психологи виявили негативні наслідки фізичного покарання дитини. Виявили довгострокові наслідки для інтелектуального і соціального розвитку в підлітковому віці. Дитина стає агресивною і має проблеми в розвитку. Радять тільки розумове покарання чи трудову терапію, але не фізичний вплив. Доведено, що удар ніколи не допомагав вирішити дисциплінарні порушення, а навіть навпаки - дитина буде знову і знову це робити як вияв спротиву", - йдеться в доповіді Асоціації педагогічних психологів, повідомляє The Independent.
Дитина, яка зазнала побиття в дитинстві, в дорослому віці буде пропагувати агресію і часто буде доводити свою позицію насиллям. Також втрачається швидкість розвитку в порівнянні із ровесниками, яких батьки не били в дитинстві.
Тілесні покарання стали незаконними в британських державних школах в 1986 році, але до 1998 року залишалися законними в приватних школах Англії та Уельсі до 2000 року в Шотландії і до 2003 року в Північній Ірландії.
В деяких країнах існує повна заборона на поплескування дітей, включаючи Швецію, Ірландію, Іспанію, Німеччину і Португалію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Категорично заборонено - фрази, які не можна казати дітям
Діти сприймають усе буквально і варто знати, які слова їм казати. Найефективніший спосіб розмовляти з дитиною – використовувати прості формулювання, які дають зрозуміти, що ви цінуєте її почуття, але разом з тим наполягаєте на дотриманні встановлених правил.
Коментарі