Щоб розкрити смак вина, потрібно подавати його з правильними закусками. Існує кілька основних правил щодо них.
Необхідно пам'ятати про те, що смак, букет і міцність напою повинні врівноважувати особливості страви і гармоніювати з нею.
Існує також загальне правило підбору вин до їжі. Вишукані страви вимагають простих вин, які сприяють засвоєнню їжі, а напої зі складним ароматом і смаком – звичайної їжі.
Білі і рожеві сухі вина смакують:
морепродукти;
м'ясо птиці;
ковбаси;
ніжні сири.
Білі і рожеві напівсухі та десертні вина:
гострі сири;
десертні страви.
Червоні вина (міцність до 11,5%):
біле і червоне м'ясо;
дичина;
ніжні сири;
ковбаса;
риба.
Білі десертні вина:
ідеально поєднуються з паштетом із гусячої печінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: $2 млн за пляшку: "напій вдів" святкує день народження
Що не варто поєднувати з вином:
Кава
Кориця
Цитрусові
Ваніль
Шоколад
Жирна риба
Копченості
Супи
Найпоширенішою формою келиха для вина, є яйцеподібна або у формі тюльпана на тонкій ніжці. Келих з тюльпаноподібною формою затримує в собі весь ароматний букет. Так ви можете довше насолодитися його дивовижним смаком.
Шампанські вина завжди п'ють із спеціальних келихів витягнутої форми. У вигляді конуса на високій ніжці. У таких келихах ігристі вина довго грають. Краще, якщо келих вмістить в себе від ста до ста двадцяти грамів напою.
Біле вино повинно бути низької температури - 10 або 12 градусів, червоні столові трохи тепліші до 18-ти градусів.
Вина і коньяки практично кімнатної температури - до 20-ти, десертні - середньої температури - до 16-ти, шампанське прийнято подавати холодним - до 10-ти градусів.
В Україні за 2 роки горілка подорожчала на 12%. У червні 2020-го пляшка 0,5 л коштувала у середньому 92,13 грн, 2018-го - 81,9 грн.
На 11% подорожчало вино. Ціна з 60,4 грн за пляшку 0,75 л у червні 2018-го зросла до 67,1 грн у червні 2020 року, передає Держстат.
Коментарі