Те, що часник може допомогти не захворіти чи швидше одужати від застуди, не доведено.
А от якщо ви хочете запобігти застуді, то частіше мийте руки з милом, провітрюйте приміщення, уникайте натовпів та дотримуйтеся дистанції з іншими людьми. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
"Чи насправді він може допомогти не захворіти чи швидше одужати від застуди? Відповідь: можливо, але поки це не доведено", - пише МОЗ.
Численні статті в інтернеті посилаються на різні дослідження про антибактеріальні і противірусні властивості часнику або добавок із ним.
Проблема полягає в тому, що якість майже всіх цих досліджень дуже низька, а кількість людей, які брали в них участь, занадто мала, щоб робити з них серйозні наукові висновки, повідомляють.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щеплення проти СОVID-19: МОЗ оновило рекомендації, кому і коли. Інфографіка
"Часник - це чудовий продукт, який містить марганець, вітамін B6, вітамін С, селен та ще безліч корисних речовин. Також в його складі є аліцин - рідина, яка, можливо, допомагає людині боротися з бактеріями та вірусами - вчені все ще продовжують вивчати це питання", - пишуть.
Тому якщо ви любите часник, сміливо додавайте його до свого раціону, повідомляють.
Але пам'ятайте, що часник може і зашкодити.
Обережним із часником слід бути людям із рефлюксною хворобою - у них він може викликати печію. А також людям, які приймають ліки, що розріджують кров. Часник має схожий ефект, і можуть виникнути проблеми зі згортанням крові.
У жовтні в Україні починається епідемічний сезон. Це означає, що серед населення зростає кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій - застуда, Covid і грип. Міністерство охорони здоров'я розповіло про перші симптоми захворювань і вакцинацію.
Коментарі