Часто люди думають, якщо не було крепатури – тренування пройшло дарма. Адже ми хочемо відчувати ефект одразу після заняттям спортом.
Зіркова тренерка Аніта Луценко розповіла, чи справді потрібно гнатися за болісними відчуттями після тренування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що їсти жінкам за 40, щоб мати струнку фігуру
"Крепатура – це біль, внаслідок травматизаціі м'язів. Чи можна сказати, якщо ви травмували щось, то воно стало кращим? Ні. Отож. У вас не має бути крепатури. Так, вона виникає від неочікуваного, великого і оригінального навантаження. Не гоніться за нею. Крепатура не говорить про те, що тренування було класне", – наголосила спортсменка.
Додала, що перенавантажувати організм вправами не варто, якщо: паморочиться голова, трусить, кидає у холодний піт, є сильна крепатура, нудота і біль в суглобах.
Раніше Луценко розповідала, що скрабування, массаж з сухою щіткою значно покращує якість і пружність шкіри. Вона стає більш гладенька, пружна, зменшуються прояви целюліту. Робити масаж потрібно двічі на тиждень. Результат буде помітний після третьої процедури. Перш ніж робити масаж щіткою, переконайтеся, що у вас немає проблем зі шкірою. Після процедури також не повинно виникати подряпин. В кінці масажу обов'язково нанесіть зволожуючу олію, крем чи молочко.
Коментарі