Інтенсивні пробіжки під час вагітності не лише не шкодять матері та дитині, а й сприяють здоров'ю майбутньої породілі. Вчені мають ряд досліджень, коли жінки навіть брали участь у змаганнях та робили забіги на великі дистанції і при цьому залишалися здоровими.
Це підтверджує робота Exercise and pregnancy, опублікована у часописі Sports Medicine.
У праці розглядають ситуації, коли професійні спортсменки, а також жінки, які впродовж багатьох років вели активний спосіб життя і отримали не одну порцію адреналіну під час пробіжок, продовжували заняття, коли носили своїх дітей у лоні.
"Основна загроза, яка може супроводжувати вагітну під час інтенсивних фізичних навантажень - зменшення притоку крові в матку, що обмежує постачання кисню до плоду. Тому варто обмежити заняття високої інтенсивності", - кажуть автори дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біг на морозі корисніший для серця
Натомість помірний біг, коли жінка почуває себе добре, не має відчуття фізичного виснаження, добре дихає, не є шкідливим ні для неї, ні для дитини, але навпаки - тренує м'язи спини та пресу, які відіграють важливу роль під час пологів.
Ризикованими називають види спорту, де вагітна може отримати травми - наприклад, під час гри у хокей чи футбол. Позитивну реакцію на рух підтвердили професійні спортсменки.
Наприклад, американка Алісія Монтано, 28 років, яка до вагітності представляла свою країну на Олімпійських іграх, брала участь у забігу на 800 метрів. Перемогти на 35-му тижні вагітності не змогла, але позитивні враження від участі у дистанції, а відповідно, гарне психічне самопочуття отримала. А шведська спортсменка Ева Нистром навіть отримала перемогу у національних змаганнях з дуатлону. На восмому тижні вагітності пробігла 15 км та 40 км проїхала на велосипеді.
Рівень фізичної активності для вагітної жінки мають визначати як спортивні лікарі, так і сама мама. Бо чимало спортсменок розповідали, що приходив час, коли просто почували дискомфорт від руху плоду всередині живота, і саме тоді припиняли свої забіги.
Коментарі