субота, 01 липня 2017 21:40

Які симптоми відрізняють смертельну інфекцію від звичайного отруєння

Які симптоми відрізняють смертельну інфекцію від звичайного отруєння
Смертельна інфекція прикривається звичайним отруєнням Фото: poradumo.pp.ua

Ботулізм — небезпечна токсикоінфекція, від якої можна померти того ж дня після зараження. Її токсин вважають однією з найсильніших отрут у природі. Його симптоми часто плутають з харчовий отруєнням. Розібратися у питанні допомагає головний лікар Сумської обласної інфекційної лікарні Андрій Сніцар.

"Інфекція створює оманливе враження неважкого нездужання. Люди самі лікуються і втрачають дорогоцінний час. На відміну від звичайного отруєння, при ботулізмі немає проносу та блювоти. Або бувають несильні лише раз або два. При інших кишкових інфекціях блювота і пронос багаторазові. При ботулізмі навпаки, характерний запор, здуття й відчуття переїдання. Часто скаржаться, що "зупинився шлунок". Болю в животі немає. На відміну від ріжучого болю при кишкових інфекціях. Температура не підвищується", - каже лікар.

Специфічні симптоми хвороби виникають від двох годин до шести днів після зараження. Що швидше з'являються, то сильніший і небезпечніший токсин. Людина відчуває сильну слабкість і запаморочення. Її хитає, знижується тиск.

Ботулітоксин викликає параліч м'язів, що відповідають за дихання, ковтання та зір. Тому для інфекції характерні розлади зору. Хворі скаржаться на сітку й туман перед очима, двоїння. Не можуть прочитати текст. Був у мене пацієнт, який три дні поспіль ходив із цим до окуліста. А треба було до інфекціоніста.

Також виникає сухість у роті, клубок у горлі, невиразна мова. Іноді в людей похилого віку це плутають з інсультами. І найстрашніше — порушення дихання, неможливість вдихнути на повні груди, відчуття нестачі повітря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про які серйозні хвороби сигналізують набряки тіла

"Перше, що слід робити, коли виникли такі симптоми — вимити з себе токсин, щоб він не всмоктався у кров. Слід швидко, великими ковтками, випити майже 3 літри теплої води з-під крана. Кип'ятити немає коли. Краще з содою. Два пальці вставити в рот. П'ємо і блюємо, блюємо і п'ємо. Ставимо клізму й побільше. Промивати шлунок і кишечник слід багаторазово, до чистої води. Не шкодувати ні її, ні себе. Від цих процедур залежить, скільки токсину всмокчеться в кров і вразить нерви.

Слід потовкти чорне чи біле вугілля. Не одну-дві, а 10–20 таблеток одразу. Можна і в клізму додати стільки ж. Ще краще атоксил, сорбекс, ентеросгель. Вони діють швидше й ефективніше, ніж вугілля. Одразу викликати "швидку".

Зараз ви читаєте новину «Які симптоми відрізняють смертельну інфекцію від звичайного отруєння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути