Людей, які мають шкідливу звичку курити, та ще й при цьому страждають від хронічного бронхіту, відносять до категорії групи ризику захворіти на туберкульоз. Вони мають принаймні раз на рік перевіряти свої легені.
Про це Gazeta.ua повідомив спеціаліст з розвитку національних і міжнародних програм у сфері лікування туберкульозу БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Юрій Варченко.
"Курці - це група ризику по туберкульозу. І вона включена в протокол обстеження. Але, на жаль, не фіксується в медичній картці, що він курець. Бо немає такого діагнозу - курець. Однак якщо курець має захворювання легенів. Як хронічний бронхіт, наприклад, він потрапляє до групи ризику. Має обовязкого раз на рік проходити флюорографію. І він має бути свідомим, і йому має пояснити це лікар, що має обстежуватися щорічно", - сказав Варченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кидати курити треба різко" - вчені
Окрім апаратної діагностики людина, яка курить, має звертати увагу на самопочуття. Бо про туберкульоз може свідчити один з проявів, як кашель, зниження маси тіла, загальна слабкість тіла, задишка, біль за грудиною чи кровохаркання.
"При туберкульозі може проявлятися один з симптомів. Може не бути сильного кашлю, а тільки слабкість чи задишка", - уточнив лікар.
В Україні з'явиться національний сервіс для надання допомоги у припиненні куріння. Усі бажаючі зможуть отримати консультацію як відмовитися від цієї звички. У нього буде входити "гаряча" телефонна лінія, веб-сайт та група у соціальній мережі Facebook "Кидаємо курити разом".
Коментарі