Курці швидше позбудуться цієї звички, якщо вирішать кинути курити раптово. Про це свідчить дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine.
700 волонтерів поділили на дві групи: перша з них кидала курити поступово, зменшуючи кількість викурених сигарет чи дозування нікотину; друга позбувалася звички різко - за раз припинивши куріння.
Результати показали, що у другій групі частка тих, хто успішно позбувся нікотинової залежності, була на 25% вищою, ніж у першій групі.
Так через шість місяців після експерименту лише 15,5% тих, хто кидав курити поступово, не повернулися до шкідливої звички. Серед тих, хто кинув курити різко, цей відсоток склав 22%.
Читайте також: Яка має бути доза алкоголю, щоб добре себе почувати?
"Різниця у спробах кинути курити, як видається, виникає, тому що люди докладають зусиль, щоб скоротити кількість викурених сигарет. Це створює можливість для них відтягувати час, коли їм доведеться кинути курити взагалі", - пояснює один із керівників дослідження доктор Нікола Ліндсон-Говлі із Оксфордського університету.
Усім волонтерам, що брали участь у її дослідженні, надавали психологічну підтримку і доступ до нікотинових пластирів та інших нікотинозамінювачів.
Коментарі