Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 3 млн випадків цього захворювання діагностується по всьому світу щорічно.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, яка дала поради, як правильно засмагати та захистити тіло від надмірного сонця.
"Припікає не лише в коментарях у facebook, але й на вулиці. Не забувайте, що сонце корисне для нас лише в розумних межах. Ультрафіолетове випромінювання та спека можуть бути шкідливими для здоров'я, - пише Уляна Супрун, - Тож обов'язково наносьте сонцезахисний крем щоразу, як виходите на вулицю. Фонд раку шкіри рекомендує кожному, незалежно від кольору шкіри, використовувати сонцезахисний крем не тільки в період спеки, але й протягом всього року".
За рекомендаціями Американської академії дерматології, потрібно користуватися сонцезахисним засобом з SPF не менше 30. Це може бути крем, гель, спрей. Наносити його краще за 30 хвилин до виходу на сонце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна хрустіти пальцями - Супрун розвінчала популярний міф
Уляна Супрун також наводить 8 базових правил захисту під час спеки.
1. Знаходьтеся якомога менше на сонці, особливо, в найбільшу спеку (з 11 до 16 години)
2. Будьте обережні з засмагою. Ми асоціюємо її зі здоровим та красивим виглядом, насправді ж, засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається "захиститись".
3. Носіть капелюх, одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів
4. Будьте уважні біля водойм та на пляжі. Поверхні відбивають сонячне проміння, що збільшує шанс отримати опіки
5 Уникайте відвідування соляріїв. Існують дослідження, що додаткове ультрафіолетове випромінювання підвищує ризики отримання раку шкіри
6. Регулярно перевіряйте шкіру (родимки, веснянки) та повідомте про зміни своєму лікарю
7.Пийте більше води
8. Не залишайте дітей у закритих автомобілях
Раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про небезпеку лікування антибіотиками. За даними ВООЗ щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. А все через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх.
Коментарі