Червону ікру краще купувати в скляній тарі. Ікринки повинні повинні легко відділятися один від одного і мати легкий рибний запах.
Як вибрати якісну червону ікру Gazeta.ua розповів Олександр Чистяков, голова Асоціації рибалок України.
У ній містяться жири, вітаміни і мінерали, а також близько 30% білка, який легко засвоюється організмом і за цими ознаками ікра перевершує багато продуктів, в тому числі і м'ясо. До 60% червоної ікри, що продається в Україні, є контрафактною. Такі дані називає Асоціація риболовів.
"Візьміть баночку в руки і потрясіть. Якщо всередині чути булькання - від покупки краще утриматися. Якісна зерниста червона ікра заповнює баночку щільно. Важлива і дата на упаковці. Видобуток ікри ведеться в липні-серпні. Якщо на кришці вказано будь-який інший місяць, значить, солили вже заморожений продукт або фасували вироблений раніше. У будь-якому випадку його якість буде не на висоті. Треба натиснути на кришку банки пальцем. Вона не повинна прогинатися чи бути роздутою. Маркування на кришці - проштамповане зсередини, якщо ж цифри втиснули всередину - це підробка", - розповів Олександр Чистяков.
Контрафактну банку видає неякісна поліграфія та відсутність на етикетці докладної інформації про продукт, виробника. Краще купувати ікру в скляній, а не металевій тарі. Прозоре скло дозволяє розглянути колір, розмір і якість зерна. Якщо ікра ніби покрита інеєм - вона фальшива. Скляна тара - хімічно нейтральна і в ній не відбувається процес окислення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка риба зникає із українських водойм - експерт дає невтішні прогнози
Ікринки повинні легко відділятися один від одного і не приставати до лопатки, якщо це ваговий продукт. Якщо ікра більше схожа на злиплу безформну масу - не варто її брати. Перед покупкою треба обов'язково поцікавитися у продавця, коли була відкрита ємність. В основному на вагу надходить ікра в пластикових ємностях від 0,5 до 5 кг. Це продукт, який швидко псується, після відкриття ємності термін його зберігання - 24 години. Для продовження її придатності продавці додають в ікру емульгатори на основі формальдегідів. Продукт може стати небезпечним для здоров'я.
Щоб "освіжити" ікру, продавці також використовують марганцівку, рослинні масла, аскорбінову кислоту, мінеральну воду. Потрібно взяти кілька ікринок і помацати пальцями. Вміст масла залишить відповідний слід.
Різкий гіркий смак говорить про неправильне використання консервантів. Таку ікру краще не вживати. Харчова добавка Е-239 - небезпечний для здоров'я токсичний консервант уротропін. При використанні консервантів Е-200 і Е-211 продукт вважається більш безпечним. Концентрація кожного консерванту не повинна перевищувати 0,1%.
Штучна ікра виготовляється, як правило, з желатину або водоростей. Вона більш пружна і не має ядра.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передноворічні лайфхаки: як вибрати якісну ікру
Якісна червона ікра злегка пахне свіжою рибою. У штучної для аромату використовують оселедцеві молоки, тому підробку видає сильний рибний запах. На смак вона жорстка і дуже солона.
Можна провести експеримент. Кинути 2-3 ікринки в склянку з гарячою водою. Штучна ікра в окропі розчиниться. Відкриту баночку тримайте в холодильнику не довше 4-5 днів. Ні в якому разі не ставте в морозильник, інакше зерна полопаються і перетворяться в пюре.
Слід вибирати ікру першого сорту. Кількість солі не повинна перевищувати 4-6%. Ідеальні умови зберігання - від мінус 2 до мінус 6 градусів.
Червона ікра покращує пам'ять, піднімає настрій і позитивно впливає на фізичну форму людини. Здатна активізувати мозковий кровообіг і регулювати вміст серотоніну - так званого гормону щастя.
Коментарі