Влітку зростає ризик харчових отруєнь та кишкових інфекцій.
Зокрема, в Україні у теплу пору року фіксуються випадки отруєння грибами, що є одним із найважчих серед харчових отруєнь. Держпродспоживслужба рекомендує дотримуватися основних порад щодо профілактики отруєнь грибами.
Як уникнути отруєння грибами
– обирати штучно вирощені печериці та гливи, що продають в магазинах або на спеціалізованих ринках, де вони проходять відповідний контроль.
– не купувати гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках, а також у інтернет-мережі.
Під час збирання грибів врахуйте наступні рекомендації:
– ніколи не кладіть у кошик гриби, яких не знаєте;
– остерігайтеся пластинчатих грибів;
– не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;
– під час посухи грибів краще не брати взагалі, тому що у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба - втрата води та накопичення токсин;
– уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
– не вживайте сирих грибів;
– не можна годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років. Також вживати гриби не рекомендовано вагітним жінкам, які годують грудьми, та літнім людям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб не стали кашею: як правильно тушкувати овочі
У Держпродспоживслужбі наголосили, що дорослі мають вчити дітей не брати до рук дикорослі гриби, оскільки вони можуть бути отруйними.
"Наголошуємо, що вживання також галюциногенних грибів, зокрема мухоморів, призводить до небезпечних негативних наслідків для фізичного здоров'я – роз'ясняйте дітям про шкідливість споживання різних галюциногенів", – зазначили у службі.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте "швидку допомогу"— 103.
Там також рекомендували утриматися від збору грибів на тимчасово окупованих та звільнених територіях України.
"Загроза замінування на території ведення бойових дій залишається великою", – нагадали у Держпродспоживслужбі.
Влітку господині активно займаються консервуванням. Але бувають неприємні випадки, коли "щось пішло не так".
Після кількох днів, як закрили банки, кришки на них починають надуватись і зривати.
Домашні заготовки можна врятувати, якщо банки почали зривати через два-три дні після консервування. Якщо ж з моменту приготування минуло близько місяця і вони почали дутись та зривати - ознака наявності у продукті ботулізму.
Коментарі