Штучні підсолоджувачі шкодять мікрофлорі кишечнику. Їх споживання може призвести до токсичного ураження печінки, появи мігреней і серцевого нападу, розвитку раку, діабету, ожиріння й набутого слабоумства.
Вчені із Сінгапуру перевірили вплив на мікрофлору людського кишечнику 6 основних замінників цукру. Брали такі, як аспартам, сукралоза, сахарин, неотам, адвантам й ацесульфам калію. У кишкові бактерії вчені попередньо додали флуоресцентну речовину, яка реагує на виділення токсинів. Експеримент показав, що під час взаємодії мікрофлори кишечнику з кожним із 6 замінників цукру, бактерії дійсно почали активно вивільняти токсичні речовини. Для цього вистачило всього 1 мг/мл підсолоджувача. Чим більше його додавали, тим більше токсинів утворювалося. Пише відоме британське видання Dailymail.
Отруюючи мікрофлору кишечнику, штучні замінники цукру шкодять травленню, імунітету й гормональному фону. Також порушують процес засвоєння поживних речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 способів відмовитись від цукру
Аспартам є найпоширенішим замінником цукру. Його додають до складу низькокалорійної їжі, продуктів із поміткою "без цукру" і в напоях. Більш ніж 6000 видів харчової продукції виготовляється з його використанням. Серед них жувальні гумки, готові десерти, газовані дієтичні й порошкові напої. Та навіть аптечні вітаміни й льодяники проти кашлю. Згідно з даними за 2015 рік, ця речовина присутня в раціоні близько 200 мільйонів людей по всьому світу.
Коментарі