Біг покращує зорову пам'ять і концентрацію уваги, особливо підтюпцем. Про це заявила група нейроспеціалістів університету Ульм в Німеччині протягом багатьох тижнів вивчала розумові здібності тих, хто регулярно займається бігом.
Учасники експерименту робили дві 30-хвилинні пробіжки в тиждень, а після цього проходити кілька складних тестів. У бігунів відзначили кращу здатність відтворювати найдрібніші деталі образів і виконувати інші завдання на візуалізацію, наприклад, пов'язані з роботою над геологічними та географічними картами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найнебезпечніший колір для очей
Проте біг підтюпцем позитивно впливає не тільки на увагу, а й на вагу. Як саме, пише Іvona.bigmir.net
Якщо бігати щодня близько 20 хвилин - схуднути неможливо. При бігу підтюпцем, тобто легкому бігу на невисокій швидкості, енергія для м'язів надходить з запасного речовини печінки - глікогену, тобто цукру, запасеного в печінці для навантажень. Його вистачає в середньому на 30-40 хвилин активних занять і підживлення м'язів. Якщо пробіжка була недовгою, організм витратить частину глікогену і при першому ж прийомі їжі поповнить його запаси.
Зазвичай організм перемикається на жир як джерело енергії, коли відбувається приплив крові до області жирових відкладень і в них збільшується концентрація кисню. Тому, щоб активно спалювалися жири при бігу, необхідно бігати підтюпцем мінімум 50 хвилин. Тоді метаболізм активно переключиться на розщеплення жирів. Однак понад 1 години 15 хвилин бігати теж не варто - жири тугоплавкі і розщеплюються повільно, метаболізм почне брати відсутню енергію з білків, і буде губитися м'язова маса.
Біг підтюпцем можна поєднувати з інтенсивним. Перші сто метрів проходяться активним кроком, розминаючи м'язи, зв'язки і посилюючи приплив крові до них. Потім наступні пробігаються підтюпцем, налаштовуючи дихання, в наступні 100 метрів йде швидкий біг з повною викладкою, тоді знову підтюпцем і відновлюють дихання, відпочиваючи. Потім починаємо цикл знову.
Коментарі