Поступове погіршення якості нічного сну спричинене роками стресу і нездоровими звичками.
Саме тому дуже часто люди старше 50 років страждають на безсоння, пише healthdigest.
"З віком ваше тіло виділяє менше мелатоніну, що може вплинути на вашу здатність засинати", - зазначає видання.
Що може допомогти швидше заснути
Перенесіть вечерю на більш ранній термін. Прийом важкої їжі перед сном ризикує викликати проблеми з травленням, такі як кислотний рефлюкс, який посилюється, коли ви лягаєте. Коли ви їсте пізно, ви використовуєте активну енергію для перетравлення їжі і не дотримуєтеся циркадного ритму свого тіла, що необхідно для якісного сну.
Встановіть графік сну. Ваш сон може бути легко порушений, якщо ви часто змінюєте графік сну. Коли ви старші, вашому тілу потрібно більше часу, щоб пристосуватися до цих змін. Тому ви зможете швидше заснути, якщо будете щодня дотримуватися одного й того ж графіка.
Створіть приємні вечірні звички. Знайдіть розслаблювальне заняття, щоб підготувати своє тіло до сну, приблизно за годину до того, як лягти. Заняття інь-йогою, робота з диханням, читання або ведення щоденника допомагають розслабити розум і тіло після активного дня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сон стане комфортнішим: п'ять порад, які допоможуть виспатись у спеку
Вимикайте електронні пристрої за годину до сну. Перегляд телевізора може бути вашим способом розслабитися, але щось збудливе, наприклад, бойовик, кабельне авторське шоу або напружена драма, може не дати вам заснути. Мало того, синє світло від екрана телевізора, комп'ютера або телефону сигналізує вашому мозку, що зараз ще день. Тому всі електронні пристрої краще вимикати за годину до сну.
Відмовтеся від алкоголю та кофеїну перед сном. Вживання кофеїну слід припинити за 6 годин до сну. А останній ковток алкоголю має бути не пізніше, ніж за три години до сну. Вживання нікотину має припинитися за чотири години до того, як ваша голова торкнеться подушки.
Одна поширена нічна звичка може бути ранньою ознакою високого кров'яного тиску, який є фактора ризику захворювань серця, серцевої недостатності, інсульту та захворювань нирок.
До таких висновків дійшли науковці, які досліджують сон.
Коментарі