Початок депресії можуть не помітити навіть кваліфіковані лікарі. Тому в Гарвардському університеті створили програму, яка ставить діагноз, подивившись фото людини в соцмережі Instagram.
Про це повідомили у виданні "Springer Open".
Програма оцінює кольорову гаму знімків та кількість людей на фото. Дослідження проводили на 166 користувачах Instagram. У половини з них раніше була депресія. Програма опрацювала близько 44 тисяч знімків і виявила зв'язок між фільтрами, які людина обирає для обробки фото, та схильністю до депресії.
"Депресивні люди частіше публікували фотографії в синіх, сірих або чорно-білих тонах (фільтр Inkwell), а здорові користувачі обирали соковиті, яскраві, живі відтінки (фільтр Valencia)", - зазначили науковці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому небезпечно жаліти себе - психологи
Також помітили, що депресія буває спричинена зменшенням спілкування. Через це схильні до смутку та апатії особи роблять "сумні селфі". У інших переважають групові фото з друзями.
Дієвість створеної програми вже підтвердили статистикою: комп'ютер успішно визначає діагноз у 70% випадків. Фахові лікарі — лише у 42%.
28-річна Валері Сагун з Сан-Хосе, Каліфорнія, справжній приклад мотивації. Дівчина займається хатха-йогою вже понад чотири роки. Не зважаючи на пишні форми, вона досягла неабияких результатів. Фото публікує в Instagram.
Коментарі