Печія часто є першою ознакою вагітності. У жінки в крові відбувається різка зміна статевих гормонів, які дуже важливі для правильного розвитку плоду. Вони впливають на роботу шлунково-кишкового тракту. Печія виникає коли кислота з шлункового соку подразнює слизову оболонку стравоходу. Від цього пече в горлі та грудях.
"Печія часто буває у вагітних на п'ятому місяці, — каже гастроентеролог Степан Артеменко. — Тоді інтенсивно росте дитина і збільшена матка підвищує внутрішньоутробний тиск. Тому клапан шлунка змикається не щільно. Після народження дитини це минає".
Печія буває у здорових людей, які переїли й лягли спати. Або приймають антидепресанти, протизаплідні, засоби від астми, високого тиску. Курять. У курців нікотин стимулює вироблення шлункового соку. Також виникає через носіння тісних джинсів. Вони тиснуть на черевну порожнину.
"У декого в грудях пече як вогонь. В інших болить шлунок, є відрижка, кислий або гіркий присмак у роті. Нудить, з'являється відчуття клубка в горлі. Печія виникає, бо вміст шлунка піднімається замість того, щоб опуститися в кишечник. Шлунковий сік і жовч роз'їдають слизову оболонку стравоходу. Щоб печія минула, достатньо випити склянку води. Вона нейтралізує кислоту".
Щоб не було печії варто:
не їсти лежачи й не працювати нахиленим раніше, як за годину після їжі
виключити з раціону чорний хліб, молоко, капусту, бобові, смажені страви, жирні м'ясні й рибні бульйони. Вони сприяють виробленню шлункового соку
їсти потрібно малими порціями п'ять разів на день
Читайте також: Методи відновлення шкіри після тривалої засмаги
після їжі не можна одразу лягати спати. Краще погуляти хоча б півгодини чи посидіти.
Щоб шлунковий сік не потрапляв під час сну в стравохід, під голову кладуть дві подушки.
Коментарі