Для здорової людини нормальною вважається температура 36,6 - 37 градусів. Підвищення до 38 зазвичай супроводжується слабкістю, болем у суглобах, головним болем. Невисока температура, яка тримається більше ніж кілька днів може бути першою ознакою більш важкої хвороби.
Гострі інфекції
Це найпоширеніша причина невисокої температури. Найчастіше це вірусна або кишкова інфекція.
Хронічні інфекції
Деякі хронічні інфекційні захворювання, наприклад цистіт, простатит, у період загострення супроводжуються підвищенням температури тіла.
Туберкульоз
При цій хворобі постійно тримається температура 37-38 градусів. Людина сильно стомлюється. Виникає безсоння і зниження апетиту.
Токсоплазмоз
Температура 37-38 градусів може бути при токсоплазмозі. Джерелом паразитів є тварини і м'ясо, яке не пройшло достатню температурну обробку. Токсоплазмоз може протікати безсимптомно.
ВІЛ
Температура 37-38 градусів при цій хворобі супроводжується з болем у суглобах, м'язах і збільшенням лімфатичних вузлів.
Рак
При розвитку деяких злоякісних захворювань, в кров потрапляють речовини, які призводять до появи невисокої температури.
Вірусні гепатити
Підвищення температури тіла спостерігається і при вірусних гепатитах В або С. Відбувається це внаслідок інтоксикації організму, викликаної враженням клітин печінки. Часто температура 37-38 градусів при вірусному гепатиті вказує на повільну форму захворювання.
Хвороби щитовидної залози
При підвищеній активності щитовидної залози прискорюється обмін речовин, що призводить до підвищення температури тіла до 37-37,3 градусів. При цьому хворого турбує надмірна пітливість, нервозність і швидка втрата ваги.
Глисти
Температури в поєднанні з підвищеною стомлюваністю є ознакою паразитарних інфекцій. Висока температура виникає через інтоксикацію організму продуктами життєдіяльності глистів.
Недостатність заліза при анемії
При анемії підвищується температура тіла до 37-38 градусів. У хворого болить і паморочиться голова. Виникає сухість шкіри, сонливість і підвищена стомлюваність.
Коментарі