середа, 12 березня 2014 10:14

На початку рак майже не має симптомів

Автор: ФОТО З САЙТА www.rakinfo.ru
  Груди промацують плавними круговими рухами. Це роблять щомісяця, на 7–10-й день від початку місячних
Груди промацують плавними круговими рухами. Це роблять щомісяця, на 7–10-й день від початку місячних

— Дві горошинки маціпусічкі намацала у себе в грудях, — каже 50-річна Дарина Вишневська, журналістка з Черкас. Три роки тому дізналася, що має рак грудей.

— Їздила у відрядження у Миргород. Вдома миюся в душі з мочалкою. А там рукою водила і намацала. В Черкасах пішла на УЗІ. Воно навіть не показало, що є щось небезпечне. Але пішла до мамолога. Підтвердив, що маю рак. Говорить, це диво, що знайшли на такій ранній стадії. У мене подруга живе в Італії. Таку саму біду має, але виявили на третій стадії. Лікарі борються за життя.

Жінці вирізали пухлину та призначили 15 курсів променевої терапії.

— Коси всі повипадали. Дев'ять місяців ходила в шарфиках, хустинках. Вже все позаду. Раз на рік проходжу обстеження.

Рак грудей — найпоширеніша форма раку у жінок. Якщо його виявляють на перших стадіях, шанси вилікуватися — 80–90%. Але на початку рак майже не має симптомів. Коли груди починають боліти, часто пізно. Тому в усьому світі лікарі рекомендують жінкам мінімум раз на рік проходити медичний огляд.

— Третина звертається у лікарні на останніх стадіях раку, — розповідає Дмитро Осинський, головний онколог Києва. — Часто жінки не вміють робити самообстеження, обмацувати груди хоча б раз на місяць. Бояться йти у лікарні. Якщо щось знайшли, роблять різні припарки.

— У кожної третьої знаходимо пухлини, кісти, фіброаденоми, — каже керівник соціальних проектів ГС "Міжнародний Клуб лікарів та фармацевтів" Тетяна Савченко. У проекті "Турбуйся про них" фахівці клубу обстежили 2 тисячі українських журналісток. — В одної виявили рак. Їй видалили грудь. Після того інші в її редакції сполохалися. Жінці важко переступити поріг до онколога. Але важливіше вчасно виявити рак.

Зараз ви читаєте новину «На початку рак майже не має симптомів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути