Кавун корисний для людей із високим артеріальним тиском. Його понижує сечогінний ефект плода. Він містить магній, який заспокоює серце. Нежирні харчові волокна знижують рівень шкідливого холестерину.
— Кавун швидко проходить кишечником і насичує організм людини, адже містить багато рідини, — пояснює Тарас Чабан, 42 роки, кардіолог Київської міської лікарні N1. — Тому ми їмо менше м"ясних і жирних продуктів, а це дуже добре. Діабетикам і людям із підвищеною чутливістю до глюкози кавунів треба їсти в міру. А хворим із серцевою чи нирковою недостатністю взагалі не можна.
За допомогою кавуна також можна почистити шкіру. Треба розтерти м"якоть на кашоподібну масу й накласти на обличчя на 15 хв. Потому змити теплою водою. Іншу маску роблять із подрібненого на м"ясорубку насіння. Його змішують із теплою водою та накладають на обличчя. За 10–15 хв. змивають.
Корисний той кавун, що не містить нітратів. Щоб перевірити, чи вони є, ложку м"якоті розмішують у воді. Якщо вона почервоніла, рослину "підгодовували". Помутніла — ягода чиста.
Коментарі