42-річного Миколу Торопова із села Будище на Черкащині від нічного нетримання сечі в дитинстві вилікувала мати Надія Федорівна. Чоловікові допомогли зварені у вапні яйця. Так лікують енурез на півночі Росії. Сім"я Торопових там жила.
— Свекруха розповідала, що Микола у шість років міцно спав, — каже колишня невістка 41-річна Олена Торопова. — Уві сні не відчував, коли хотів у туалет.
Жінка багатьом хворим радила свій рецепт.
— Усім допомогло, — говорить вона.
Олена бере 2 кг вапна. Шматками кладе у відро, заливає холодною водою. Вона має покривати вапно на 10 см. Коли починає бурлити, дерев"яною ложкою обережно кладе по черзі п"ять яєць. Суміш не розмішує. Як перестає бурлити, яйця витягає в тій послідовності, що клала.
— Вимивайте, обчищайте і їжте, коли буде зручно, — пояснює Надія. — Тільки їжте в такому порядку, як і варилися. Утром — перше, в обід — друге, вечером — третє. На наступний ранок четверте і в обід п"яте, не більше. Усього один курс. Можна їсти до їди або після. Дітям допомагає, може, й дорослим подіє.
Лікарі зазначають, що хвороба переважно передається у спадок. Провокують її психічні дитячі розлади. Проте нетримання сечі природне для дитини. Дорослих потрібно лікувати.
— У медицині допустимий вік для дівчаток до чотирьох років, для хлопчиків — до п"яти, — зауважує уролог черкаської лікарні Володимир Мороз, 38 років. — Іноді діти пісяються до 14 років.
Дитячий енурез лікують психотерапевти. Урологи підключаються тоді, коли захворювання пов"язане з ростом органів сечовиділення чи патологіями.
— Коли сечовий міхур ще недостатньо розвинутий, важко контролювати сечовиділення, — каже лікар. — Батьки мусять допомогти дитині з цією проблемою. Необхідно працювати над здатністю тримати сечу. Важливе медикаментозне лікування.
Коментарі
1