"Остеохондроз, грижа шийного відділу — поширені хвороби хребта і серед молодих, і серед старших людей, — розповідає лікар-акватерапевт санаторію "Теплиця" в місті Виноградів на Закарпатті, Михайло Потокі, 36 років.
— Після перенесених операцій опорно-рухової системи та для профілактики захворювань хребта раджу аквааеробіку. Кращої помочі не знайти.Михайло Потокі інструктує хворих, які лікуються у воді. Показує, як одягти аквапояс, що утримує тіло у вертикальному положенні. Умикає легку музику. Температура води в басейні +28°С, глибина — 1,7 м. Заняття триває 30–45 хв., курс лікування — 7–10 днів.
— Ноги не повинні торкатися дна, — пояснює. — Інакше ефекту не буде, бо тіло повністю має повиснути у воді. Дихайте спокійно, рівномірно, голову тримайте над водою.
25-річна Марія Топорик із Фастова Київської області з басейну розповідає, що мала грижу міжхребцевих дисків. У березні минулого року перенесла операцію. Спина боліти не перестала.
— Лікар сказав, що мене врятує тільки плавання. У вересні торік я вперше приїхала в санаторій. Пройшла 12 процедур аквагімнастики. Після восьмої — легко піднімалася на третій поверх. Тепер пройшла шість. Зникли біль і дискомфорт у хребті, здається, ніби скинула зі спини 5 кілограмів.
Тіло повністю має повиснути у воді
Михайло Потокі показує руками, як правильно триматися на воді. Відпочивальники повторюють, виконують різні вправи.
— За один сеанс виконуємо 25 вправ, міняємо їх кожні 2 хвилини, аби всі групи м"язів були задіяні. Ноги можуть бути в горизонтальному чи вертикальному положенні, пасок гарно розвантажує їх і поясницю. Тому під час заняття відбувається пасивне витягнення хребта. Він розслабляється, а м"язи, які його утримують, працюють. До того ж під час аквагімнастичних вправ у людей активується дихання, кровообіг. Їм не треба потіти, як у спортивному залі, а ефект очевидний.
Групи формують із людей зі схожими захворюваннями. Тим, хто переніс операцію, дають менше навантаження, хто прийшов задля профілактики — більше.
Аквагімнастику рекомендують також при хворобах серцево-судинної та дихальної систем.
Коментарі