пʼятниця, 28 травня 2010 04:04

Аквагімнастика корисна після операцій на хребті

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  У басейні закарпатського санаторію ”Теплиця” відпочивальники займаються аквагімнастикою. Під час заняття відбувається пасивне витягнення хребта, покращується кровообіг
У басейні закарпатського санаторію ”Теплиця” відпочивальники займаються аквагімнастикою. Під час заняття відбувається пасивне витягнення хребта, покращується кровообіг

"Остеохондроз, грижа шийного відділу — поширені хвороби хребта і серед молодих, і серед старших людей, — розповідає лікар-акватерапевт санаторію "Теплиця" в місті Виноградів на Закарпатті, Михайло Потокі, 36 років.

— Після перенесених операцій опорно-рухової системи та для профілактики захворювань хребта раджу аквааеробіку. Кращої помочі не знайти.

Михайло Потокі інструктує хворих, які лікуються у воді. Показує, як одягти аквапояс, що утримує тіло у вертикальному положенні. Умикає легку музику. Температура води в басейні +28°С, глибина — 1,7 м. Заняття триває 30–45 хв., курс лікування — 7–10 днів.

— Ноги не повинні торкатися дна, — пояснює. — Інакше ефекту не буде, бо тіло повністю має повиснути у воді. Дихайте спокійно, рівномірно, голову тримайте над водою.

25-річна Марія Топорик із Фастова Київської області з басейну розповідає, що мала грижу міжхребцевих дисків. У березні минулого року перенесла операцію. Спина боліти не перестала.

— Лікар сказав, що мене врятує тільки плавання. У вересні торік я вперше приїхала в санаторій. Пройшла 12 процедур аквагімнастики. Після восьмої — легко піднімалася на третій поверх. Тепер пройшла шість. Зникли біль і дискомфорт у хребті, здається, ніби скинула зі спини 5 кілограмів.

Тіло повністю має повиснути у воді

Михайло Потокі показує руками, як правильно триматися на воді. Відпочивальники повторюють, виконують різні вправи.

— За один сеанс виконуємо 25 вправ, міняємо їх кожні 2 хвилини, аби всі групи м"язів були задіяні. Ноги можуть бути в горизонтальному чи вертикальному положенні, пасок гарно розвантажує їх і поясницю. Тому під час заняття відбувається пасивне витягнення хребта. Він розслабляється, а м"язи, які його утримують, працюють. До того ж під час аквагімнастичних вправ у людей активується дихання, кровообіг. Їм не треба потіти, як у спортивному залі, а ефект очевидний.

Групи формують із людей зі схожими захворюваннями. Тим, хто переніс операцію, дають менше навантаження, хто прийшов задля профілактики — більше.

Аквагімнастику рекомендують також при хворобах серцево-судинної та дихальної систем.

Зараз ви читаєте новину «Аквагімнастика корисна після операцій на хребті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути