У Європі носять купальники двох видів: або із завищеною талією, закриті а-ля трико, або дуже відверті. Але киянки для сонячних турецько-кримських відпусток обирають насамперед практичні: однотонні бюсти із чашечками. За комплект бікіні на столичних ринках просять переважно від 100 до 300 гривень. Більшість покупців не шкодують на купальник двох сотень.
На Святошинському ринку купальники коштують 50–130 гривень. Це не дуже якісні китайські товари: трапляються новенькі комплекти вже зі стрілками на лайкрових виробах. Віра Манько, 53 роки, торгує тут купальниками по 80–100 гривень. У неї є п"ять–шість моделей різних кольорів, привезених із Хмельницького.
У будні більшість покупців забігають на базар по дорозі. Проходячи повз кіоск пані Віри, дівчата зупиняються, розглядають купальники. Яскравими роздільними купальниками-трикутничками цікавляться цього літа мало.
— Маленький? — перепитує продавщиця дівчину, яка міряє блакитні трикутнички поверх легкої кофтинки. — Але він підкреслюватиме фігуру, — наче виправдовується пані Віра.
Худорлява першокурсниця, з розпущеним витким волоссям, сторгувала приміряний купальник за 50 грн і зникла між вервечкою маршруток. Почав накрапати дощ, і за кілька годин "наш" з пані Вірою кіоск не продав жодного купального костюма.
— Літо дощове. Та нічого, сезон тільки починається, — жінка витягла з пакунків ще кілька кольорових суцільних, по 90 грн, купальників.
Чи не найбільший вибір купальників на Троєщинському ринку — у кіоску 36-річної Лариси Паніної, блондинки з густо підведеними бровами і залишками татуажу на губах. Купальники вона возить із Польщі, замовляє з Туреччини та Китаю.
— Найприємніші на тілі та якісні — польські, — продавщиця виймає екземпляр із пакету. — Дивись, тут шви пласкі, застібки пластмасові. Польські купальники віддаю за 150–300 гривень.
Пані Лариса показує наймодніші: строкаті коричневі, кофейні купальники. А ультрамодними називає біло-блакитні мотиви.
Купальниками-трикутничками цікавляться мало
Я розповідаю, що 25-річний український модельєр Юрій Варивода теж вважає, що біло-блакитна смужка буде популярною. А ще вишивка з якорями, корабликами, мушлями. Мотиви ж із пальмовим листям, гілками та квітами, такі популярні донедавна, — вже не актуальні. Цей модельєр казав, що виходити на пляж щодня у новому купальнику вважається ознакою доброго смаку.
Ми помовчали, прикидаючи, скільки треба за такої умови викласти грошей на тижневу відпустку...
— Покажіть, будь-ласка, бюст із чашечками, — 23-річна Олена перебила нашу мовчанку. — Я б хотіла підкреслити свої об"єми, — мацає поролонову подушечку.
Олена роздивляється чорно-білий купальник із трусиками-шортиками і пояском за 180 гривень. (Трусиками-шортами та бюстами з чашечками цікавляться майже всі, хто підходить до пані Лариси.) Переваги такої моделі — шлейки бюстгальтера одягаються навхрест, на шию або через плечі. На ластовицях трусиків дорожчих моделей приклеюють поліетиленову прокладку — можна приміряти не тільки верх, а й нижню частину купальника.
Дівчина покрутилася перед дзеркалом. Каже, що модель нагадує ретро-стиль.
— Не зовсім відверто — закриті чашечки, трусики, але симпатично. Поїду в ньому до Ялти.
Продавщиця наче навздогін Олениному вибору радо заохочує:
— Білий колір — фаворит кольорової гами. Він підкреслює бронзову засмагу.
— У мене дитинка мала — не хочу остаточно втратити форму бюсту. Що у вас є із чашечками? Ми з чоловіком до Туреччини зібралися, — звертається до Лариси 34-річна Наталя, висока жінка із "солярійною" засмагою. Вона зразу вибрала суцільний купальник за 250 грн з вишитим крабом.
— Я бачила непогані суцільні купальники в стоковому магазині "Адідас-Соломон", на Борщагівці. Але з чашечками не знайшла, хоч ціни там від 130 гривень, — розповідає Наталя. Вона каже, що в столичних магазинах можна купити, за 85 грн і більше, окремо бюст і трусики. — У спортивному магазині "Арена" на вулиці Тельмана взяла роздільний купальник для сімейної подорожі за 230 гривень. Консультант обіцяла, що в морській або хлорованій воді басейну такий купальник збереже найкращий вигляд.
Бікіні виповнилося 60 років
Бікіні створив 1946 року автоінженер — француз Луї Реар. Перший купальник він пошив зі 70 кв. см тканини і назвав на честь коралового острова в Тихому океані — Бікіні.
Поява такого купальника в Західній Європі викликала фурор. У Парижі для показу наймали стриптизерок. Тільки ті й наважилися вдягти це мінімалістичне вбрання. А Ватикан назвав винахід аморальним.
В Італії бікіні представила Софі Лорен. За нею купальник демонстрували Мерилін Монро та Бриджит Бардо.














Коментарі