
приміщення миють із нашатирним спиртом
— У квартирі прожила 11 років. Ніяка живність не турбувала. А з минулого літа з'явилися таргани. Намагалася труїти борною кислотою. Марно. Їх все більше й більше, — каже Віра Солодець, 48 років, працює диспетчером на залізниці в Ізюмі Харківської області.
— Перш ніж зайнятися знищенням тарганів, добре вимийте в будинку підлогу, шафки на кухні й санвузол, — радить Майя Годійчук, 52 роки, лікар санепідемслужби Харкова. — Краще з нашатирним спиртом. Його таргани не переносять. Після цього можна застосовувати один із хімічних засобів або комбінацію з кількох.
Серед таких найефективніший гель. Продається у великих шприцах. Наносять краплями уздовж плінтусів та в інших місцях скупчення тарганів. Діє через два–сім днів.
— Непогано зарекомендували себе пастки. Це коробочки з входом для тарганів. Усередині лежить отрута. Її комахи розносять до родичів. Пастки кріпляться на липучці в будь-якому місці квартири. Картонні будиночки — ще один вид пасток. Усередині вони липкі, в центрі кладуть приманку. Таргани заповзають і прилипають намертво. Ефективні пастки з пивом. Налийте напій у миску. Змастіть краї олією. Залиште на ніч у місці, де багато тарганів. Запах пива їх приваблює. Вони заповзають в ємність і тонуть. Змащений олією край не дасть їм виповзти.
Допомагають і народні засоби, наприклад, борна кислота.
— Посипте нею всі плінтуси, щілини, вентиляційний отвір. Навколо раковини, ванни, унітаза. Зручніше це робити за допомогою гумової груші. Сипати можете сміливо — борна кислота нешкідлива для людини й тварин. Зробіть кульки з картопляного пюре, борної кислоти і звареного жовтка. Розкладіть у привабливих для тарганів місцях. Через кілька днів вони почнуть гинути. Інсектицидну дію приманка має два–три місяці.
Коли жодні засоби не допомагають, слід викликати фахівців зі служби боротьби з тарганами. Після обробки квартири комахи зникають на рік.
Коментарі