— Твердий сир улітку пліснявіє за добу. Це нормально, бо його роблять із живого молока та бактерій, які продовжують бродити, — каже киянка Ірина Громичко, 48 років. Вона 15 років пропрацювала на молокозаводі.
Щоб сир довше залишався свіжим, його треба правильно зберігати. Найкраще — за температури +3–8°С, вологості 90%. Якщо менше — краї сиру зашкарубнуть.
— Удома всі люблять сир, кожного дня купую. Коли всього за раз не з'їмо, залишки складаю на нижню полицю холодильника. Якщо покласти вгорі, перемерзне і кришитиметься. Залишити у пластиковій коробці чи шафці на дверцятах холодильника — задихнеться.
Щоби продукт не висихав і не набирався запахів, Ірина загортає його в алюмінієву плівку або пергаментний папір. Підкладає кілька кубиків рафінованого цукру. Він вбирає зайву вологу.
— Моя баба тримала трьох корів, кисле молоко збирала і відігрівала. За тиждень назбирувала до 10 кілограмів творогу. Холодильника не мала, то складала творог у баняки і заливала сироваткою. Щоб спасти прикислий сир, на ніч заливала його свіжим молоком. Уранці ніхто не відрізнить, що він був попсований. Так усі баби на базарі роблять.
Коментарі