— Півсела прибігло дивитися на оновлені меблі на дачі, — говорить киянин Андрій Мельник, 43 роки. — Старі викидати шкода, а купити інші не було за що. Після ремонту квартири мав залишки шпалер, ними обклеїв комод і шафу.
Спершу зняв фурнітуру та полиці з шафи.
— Двері були лаковані, довелося зняти покриття. Будівельним феном розігрів лак і зішкрябав шпателем. Старі меблі були трохи потріскані. У кількох місцях замазав сколи шпаклівкою. По всіх поверхнях пройшовся наждачним папером, щоб позбутися нерівностей.
Меблі протер вологою ганчіркою.
— Знежирив ґрунтовкою поверхні. Залишив на годину, щоб просохли. Поміряв площі стінок. Вирізав зі шпалер частини потрібної величини. Пензлем наніс будівельний клей ПВА, — додає Андрій Мельник.
Аплікацію потрібно добре розгладити валиком для фарбування.
— ПВА стає прозорим, коли засихає. Якщо потрапить поверх шпалер, не буде помітний. Але щоб було акуратно, протирав вологою ганчіркою місця, де вилазив клей. Краї треба ретельно прикріплювати, це найслабше місце.
Меблі залишив у приміщенні, щоб шпалери просохли. Слід уникати протягів.
— Фурнітуру для шафи й комода купив нову. Вийшли власні дизайнерські меблі за мінімальну ціну. Так само хочу обклеїти стіл, книжкову полицю та кухонну стінку.
— Для оновлення меблів найкраще підійдуть вінілові шпалери, — каже 27-річний Ігор Гуменюк, консультант столичного будівельного магазину. — Вони міцні, легко клеяться. Їх можна мити. Бо паперові довго не прослужать. Хіба що покрити їх лаком, а це додаткова морока.
Якщо меблі мають явні дефекти, обирають покриття насиченого кольору з дрібними візерунками. Це приховає нерівності.
— Вибір кольорів залежить від інтер'єру та вподобань. Якщо стіни з малюнками, то меблі варто зробити однотонні. Це розбавить вигляд кімнати. Цікавий варіант — обклеїти шпалерами з текстурою деревини чи мармуру.
Коментарі