середа, 26 липня 2006 15:01

Невеликій родині треба бойлер на 80 літрів

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Продавець-консультант Роман Сидоренко показує  водонагрівач ”Арістон” на 80 літрів
Продавець-консультант Роман Сидоренко показує водонагрівач ”Арістон” на 80 літрів

До мешканців верхніх поверхів гаряча вода часто не доходить. У сучасних багатоповерхівках обладнують домові бойлерні. А в будинках, яким за 20 років, мати гарячу воду в горішніх квартирах — розкіш.

47-річний киянин Ігор Пінчук із дружиною Оксаною, 32 роки, живуть на сьомому поверсі багатоповерхівки в Оболонському районі.

— Нашому будинку близько 30 років, — розповідає Ігор, — система водопостачання застаріла. Зранку, коли всі збираються на роботу, і ввечері з крана біжить ледь тепла вода. Під нею не те що прийняти душ — посуд як слід вимити не вдасться. Та й відключають гарячу воду часто: ремонтують мережі.

Ігор Олександрович вже не раз чув, що кияни зі схожими клопотами встановлюють водонагрівачі. Почав ремонт у квартирі і вирішив купити бойлер. Друзі порадили придбати електричний накопичувальний водонагрівач. З ним можна безперебійно користуватися гарячою водою.

— Бажано купувати із закритим нагрівальним елементом. Якщо він не "контачить" з водою, служитиме довше, — радить консультант представництва "Арістон" Ярослав Поліщук, 34 роки. — Найкращі апарати — з титановим покриттям і магнієвим анодом. Хоча баки з нержавіючої сталі теж добре себе зарекомендували. Наша компанія дає гарантію на бак 7–10 років.

Для невеликої родини найоптимальніше купувати водонагрівач на 80 літрів. Про це панові Ігорю розповів продавець-консультант "Фокстроту" на проспекті Возз"єднання Роман Семенюк, 25 років.

— Розрахунок простий. Одна доросла людина за добу витрачає 30–40 літрів води. Із середніх за розміром у нас найчастіше беруть "Горєньє", "Арістон" і "Електролюкс". Люди довіряють якості марок, — пояснює Роман.

Встановлення водонагрівача і підключення "пральки" краще доручити майстрові

Щоб нагріти 80 л води до 75–80°С, знадобиться майже чотири години. Хоча у багатьох водонагрівачах можна запрограмувати температуру, яку підтримуватиме прилад.

У "Фокстроті" в той день у продажу був лише водонагрівач на 50 літрів.

— Останній 80-літровий тільки-но купили, — розводить руками продавець. Радить зайти за два тижні.

В іншій крамниці цієї ж мережі, на вулиці Глибочицькій, вибір нагрівачів теж невеликий. На 80 л — апарати "Термал" і "Тесі" з нержавіючим баком. Але регулювати температуру води в них не можна. Ігор Пінчук хотів поїхати на Петрівку. Та спершу зайшов у "Ельдорадо", навпроти "Фокстроту".

Продавець-консультант Роман Сидоренко, 25 років, запропонував три моделі водонагрівачів з потрібним об"ємом баку. Китайський "Еленберг" і турецький "Атлантік" — з дешевших. У них сталеві котли покриті склокерамікою, яка добре зберігає температуру. Третій — "Арістон" — на 100 грн дорожчий. Однак має титанове покриття баку, можливість вибрати температурний режим. Є функція діагностики: прилад сигналізує про поломки та збої. Передбачено захист від замерзання води. Тому такі апарати часто купують на дачу.

— Встановлення водонагрівача й підключення "пральки" краще доручити майстрові, — радить продавець Ігореві Пінчуку. — Домовляються з жеківськими робітниками. Бо, крім підведення води, треба правильно "врізатися" в електромережу. Для них зазвичай прокладають окрему проводку від щитка.

Попит на водонагрівачі зростає навесні, після опалювального сезону, коли починають вимикати гарячу воду.

Скільки коштує водонагрівач

Назва Максимальна температура, °С Регулятор температури Гарантія на бак, років Мережа/ціна, грн
"Тесі GCV 803615" 80 _ 5 "Фокстрот"/605
"Термал 80 і" 65 _ 5 "Фокстрот"/711
"Еленберг WH 80" 75 _ 5 "Ельдорадо"/ 769
"Атлантік VM 80" 80 _ 5 "Ельдорадо"/789
"Арістон Titronic 80V" 80 + 7 "Ельдорадо"/899






Словацькі прилади купують найчастіше

Львів"яни встановлюють бойлери, щоб завжди мати теплу воду. Якщо холодна є у крані цілодобово, купують проточний апарат. Якщо подають час від часу — можна ставити накопичувальний.

32-річний менеджер чеського гуртового центру "Неро" у Львові Василь Гірчак розповів, що частіше купують бойлери проточні.

— Річ у тім, що вони працюють під постійним тиском. Усередині немає автоматичного клапана, який закупорюється і ламається. Тому вони довговічніші, — каже Гірчак. — І дешевші.

Обираючи бойлер, треба звертати увагу й на товщину ізоляційного шару. Від цього залежить, скільки часу вода в "термосі" залишатиметься теплою. Періодично треба промивати бак усередині й чистити нагрівальні елементи від накипу.

Менеджер розповів, що з накопичувальних найчастіше замовляють бойлери на 80 літрів. Добре зарекомендували себе словацькі "Татрамати". Оптимальним за співвідношенням "ціна—якість" Гірчак називає круглий бойлер ЕОV 82. Він має 3-міліметровий ізоляційний шар. Коштує 790 гривень.


Христина ШЕВЧУК-СТАРЕЦЬКА


Накопичувальні водонагрівачі ощадливіші

У проточному апараті вода нагрівається, коли проходить через теплообмінник. 1,5 л води до 60°С доводить за хвилину. Цього вистачає для миття посуду, однак замало для душу. Якщо збільшити об"єм, вода стане прохолоднішою.
Накопичувальний прилад нагріває воду за допомогою ТЕНу до температури 75–80°С і підтримує певну температуру. Для нагріву води знадобиться 2–6 годин, залежно від розміру бака.
Проточний водонагрівач "їсть" до 5 кВт/год., а накопичувальний — 1,5–2. Для підтримки необхідної температури накопичувальний споживає 0,5 кВт щогодини.

Зараз ви читаєте новину «Невеликій родині треба бойлер на 80 літрів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути