неділя, 10 вересня 2006 15:56

Натяжна стеля не боїться затоплень

Автор: Фото: Андрій ШМАТОВ
  У київській квартирі на Раїси Окіпної монтажник Андрій Заєць вставляє у багет край полотна
У київській квартирі на Раїси Окіпної монтажник Андрій Заєць вставляє у багет край полотна

У новому будинку на київській вулиці Раїси Окіпної (метро Лівобережна) висота поверхів —2,75 метра. Для вітальні-студії на 42 кв. м — занизько. Дизайнер інтер"єру порадив 37-річній киянці Ларисі Дзвеняцковській навісити стелю з вінілового полотна. Блискуча лакова поверхня обманює око — приміщення здається вищим.

— Вона збільшує простір, ніби дзеркало, — підтвердив менеджер департаменту продажів компанії "Демі-луне" Олексій Головін, 23 роки. Його запросили, щоб підібрати колір і форму полотнища.

Для вітальні дизайнер запропонував хвилясті стіни з гіпсокартону. Вони підходять під випуклу зовнішню стіну кімнати і краєвид з вікна — Ларисин будинок за 100 м від Дніпра. Стіни вітальні-студії (студія — житлова кімната, об"єднана з кухнею. — "ГПУ") пофарбували в білий, персиковий і темно-синій кольори, щоб розділити приміщення на дві зони. Натяжну стелю вирішили зробити кремовою, прямокутної форми з однією випуклою стороною.

На стелі змонтували каркас із тонких металевих рейок і по периметру обшили його гіпсокартоном. Вийшло обрамлення, в яке прикріпили багет для натяжки вінілового полотнища. Викроюють полотно за конфігурацією стелі, але роблять трохи меншим.

На ньому можна надрукувати фотографії

— Полотно розтягнеться, бо для натягування ми розігріваємо його теплодувкою, — пояснює бригадир Олексій Заєць, 24 роки.

Монтажники возять із собою балон газу й великий циліндр, у який вмонтовано вентилятор і газову конфорку, як у духовці. Олексій запалює газ, вмикає вентилятор. Спрямовує гарячий струмінь на стелю. Його 23-річний брат Андрій уже виліз на поміст і розправив полотно. Від гарячого повітря вініл розм"якшується. Шпателем Андрій вставляє краї полотнища в багет. За кілька хвилин перекрив весь отвір. Олексій вимикає теплодувку і береться допомагати братові. Треба закріпити увесь периметр, поки вініл м"який. Упоралися за 15 хвилин. Охолонувши, полотно натягнулося.

Така стеля обійдеться недешево. У Києві беруть $20–60 за 1 кв. м залежно від матеріалу та складності роботи. Львівські майстри з "Ламанш-ЛТД" обіцяють укластися у $25–47. Наприклад, натягнути глянцеву стелю у ванній можна за $200. Французькі виробники гарантують, що за 12 років вінілове полотно не потріскається, не розлізеться по швах, не обвисне і збереже колір. Гарантія на встановлення — три роки.

— Нові будинки кілька років усідаються, — каже Олексій Головін. — На стелі та стінах з"являються тріщини. Підвісні стелі з гіпсокартону довелося б шпаклювати і фарбувати знову. А натяжні усадки не бояться.

Квадратний метр вінілового полотна витримує навантаження до 100 кг. Якщо з верхнього поверху потече вода, воно провисне, але не розірветься.

— Якось наших клієнтів з вулиці Чаадаєва затопили, — згадує Олексій Головін. — Дзвонять до нас: "Приїжджайте!". Посеред кімнати вони понаставляли кухонних табуреток, а так полотнище розтягнулося б до самої підлоги. Наші монтажники відкрили один бік стелі, злили воду. Потім попрацювали шпателями і термодувкою — і вініл як новий.

У львівському представництві компанії "Ламанш-ЛТД" радять гарпунну систему кріплення полотна. Його в будь-який момент можна відкрити чи зняти.

Обіцяють імітувати небо за астрономічним атласом

— Вінілове полотно можна оздобити, — додає директор львівського представництва Дмитро Дзвінчук, 25 років. — На ньому можна надрукувати фотографії або візерунки.

У покоях готелю при житловому комплексі "Дипломат-хол" у Києві встановили натяжні стелі з великими фотографіями прапорів країн Європи. У кожному номері — інше знамено.

На стелі можна влаштувати "зоряне небо". Кінчики тисяч тонких оптоволоконних ниток виводять крізь вінілове полотно. Вони передають світло від генератора. У компанії "Демі-луне" навіть обіцяють імітувати зоряне небо за астрономічним атласом. Але за це візьмуть подвійну ціну: генератор коштує $250, а ще треба 3 км оптоволоконних ниток. Їх продають по $0,3 за погонний метр.

— Врахуйте, що навіть із "зоряним небом" в кімнаті потрібне звичайне освітлення, — попередив Дмитро Дзвінчук. — Від нього, як і від справжніх зірок, мало світла. Точкові лампи чи галогенки можна вмонтувати в гіпсокартонне обрамлення або й у натяжну стелю.

Посеред полотна можна причепити люстру. Але гладка рівна стеля, без нічого — краща. Така створює враження великого простору.

Вартість натяжної стелі, $

полотно біле матове, кв. м      10
полотно кольорове матове, кв. м      12
полотно сатинове кольорове, кв. м     23
полотно напівпрозоре синє, кв. м     19
полотно біле лакове, кв. м     22
полотно кольорове лакове, кв. м    25
полотно кольорове металік, кв. м    30
полотно з надрукованим графічним зображенням, кв. м    60
профіль універсальний, пог. м    6
націнка за криволінійність стелі, пог. м    11
кріплення для люстри, шт.    5
монтажні роботи    30% вартості матеріалу
перфорація полотна    20% вартості матеріалу

Дані: компанія "Демі-луне"

Зараз ви читаєте новину «Натяжна стеля не боїться затоплень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути