
Найкраща підлога для кухні чи передпокою — лінолеум. Прибирати легко, вологи не боїться і служить довго. Великий вибір пропонують у спеціалізованих магазинах, супермаркетах і на базарах. Сучасні імпортні покриття відрізняються від стандартного радянського лінолеуму. Це слід ураховувати, стелячи їх на підлогу.
— У продажу є покриття з полівінілхлориду завтовшки 1,1–3,5 міліметра, — каже Віталій Савчук, 20 років, старший продавець київського магазину "Декор-Сервіс" на вул. Васильківській, 34. — Вони не стираються і, якщо правильно постелити, служитимуть 20 років, а то й довше.
Фахівці розрізняють покриття з полівінілхлориду (ПВХ) і власне лінолеум, який виготовляється з натуральних компонентів. Він значно важчий, не горить і коштує дорожче. Тому в магазинах купують, як правило, ПВХ-покриття.
— Ми пропонуємо побутове покриття на будь який смак — 350 дизайнерських варіацій, — розповідає Борис Козачук, 31 рік, керуючий магазином. — Його не важко постелити самому. Покупцям ми пояснюємо, як це зробити, — продовжує пан Борис. — Комерційні покриття — значно товщі. Без досвіду не вкладете. Їх обов"язково треба клеїти й інструмент потрібен спеціальний.
Професійні укладальники лінолеуму просять від 2 доларів за "квадрат"
Професійні укладальники лінолеуму просять від $2 за кв. м. Якщо підлогу треба вирівнювати, "квадрат" обійдеться у $5–6. Покриття можна постелити "на суху", на двобічну липку тасьму або на клей. Німецька тасьма тримає добре. Але, щоб із часом на лінолеумі не з"явилися брижі, краще клеїти.
Житель столичної вул. Академіка Заболотного Василь Волошин, 49 років, зважився самотужки покласти лінолеум на кухні. Аби не витрачатися, купив тонке ПВХ-покриття завтовшки 1,1 мм. Підходящий шмат знайшов у залишках із 20% знижкою. "Квадрат" обійшовся менш ніж 21 грн. Ще 35 грн витратив на банку клею.
— Зняв старий лінолеум. Бачу, підлога трохи горбата, — розповідає Василь. На лінолеумі усе проявиться. Мішок самовирівнювальної суміші купив за 37,5 грн. Її гарно вимішав у мисці, вилив на підлогу і розправив шпателем. Через дві години усе висохло, а стелити (написано в інструкції) на наливну підлогу можна тільки за день-два. Рулон лінолеуму Василь розіслав у кімнаті, щоб вирівнявся.
Коли настав час, чоловік переніс лінолеум на кухню, розстелив, при стіні ножем відрізав зайве. Потім згорнув лист до половини, шпателем тонко наніс клей. Настелив покриття на місце і ретельно розтер його ганчірками, щоб вийшло гладко і без горбків. Так само наклеїв і другу половину.
— Я сам здивувався, що на роботу пішло близько години, — ділиться враженнями Василь. — На підготовку і накладання самовирівнювальної суміші — ще менше.
— Із пластиковими плінтусами упорався за півтори години, а біля порога зафіксував лінолеум декоративною планкою. За неї заплатив 23 гривні.
Учителька історії Марія Степанкова, 44 роки, яка мешкає з мамою та сином у двокімнатній хрущовці на вул. Михайла Донця у Києві, самотужки покласти лінолеум не змогла. До того ж хотіла, щоб він лежав у коридорі і кухні цілим листом, без стику на порозі. ПВХ-покриття вона купувала у магазині "Декор-Сервіс" на бульв. Лепсе, 8. Продавець Анатолій запропонував варіант, щоб обрізків було найменше, і розкроїв покриття за схемою. Аби довго не шукати майстрів, Марія Петрівна попитала про них у продавця.
Щоб не витрачатися, купив тонке
ПВХ-покриття завтовшки 1,1 міліметра
— Анатолій пообіцяв, що зробить усе, а візьме менше, ніж будівельна бригада, ще й рулон завезе нам додому, — розповіла вчителька.
Такий варіант їй сподобався. Запрошувати абикого з господарчого базару на Окружній Марії Петрівні не хотілося. Ану ж украдуть щось — тоді шукай. Таке вже траплялося у знайомих.
Усю роботу майстер-продавець зробив за день. Напередодні прийшов увечері, розстелив лінолеум, щоб вирівнявся. Він радив наклеїти покриття. Але Ірина Віталіївна, 72-річна мати вчительки, заперечувала, мовляв, підлога має "дихати". Тому Віталій поклав лінолеум на двобічний скотч. Лінолеум надірвали за рік, перевозячи піаніно. З наклеєним покриттям такого б не сталося.
За роботу Віталій попросив по $1 за "квадрат" укладки. Пластикові плінтуси приклеїв на "рідкі цвяхи" по $1 за погонний метр. За доставку — 15 грн. Усього 125 грн.
Ціни на ПВХ-покриття
Торговельна марка |
Країна-виробник |
Ціна за кв. м, грн |
"Ай-Ві-Сі" | Бельгія | 30–53 |
"Вінісін" | Україна | 23–28 |
"Домо" | Бельгія | 33–53 |
"Таркетт" | Німеччина, Швеція | 23–70 |
Коментарі