У магазинах "Інтертоп" та "Італійське взуття" на проспекті Перемоги в Києві продають близько 30 засобів догляду за взуттям однієї марки. Косметики для чобіт зараз майже стільки ж, як косметики для обличчя. Раніше на прилавках були два-три види кремів чорного та коричневого кольорів. Сьогодні — це пінки для розтягування, блиски, крем-фарби, аерозолі й дезодоранти.
— Є три основні види засобів для захисту взуття: для шкіри, текстилю, замші та набуку. Використовувати один крем для всіх чобіт не можна. Для кожної поверхні потрібен свій догляд, — пояснює продавець-консультант магазину "Екко-Вагабонд" на другому поверсі універмагу "Україна" Максим Цекало, 23 роки.
У вологу погоду найкраще намастити чоботи засобом, де зазначено "ватер-стоп". Особливо добре треба обробити місця з"єднання підошви і шкіри. Такі засоби збережуть взуття від промокання і не дадуть проступити солі.
— Косметику для шкіряного взуття треба підбирати за погодою. Якщо на вулиці сильний мороз, то чистьте кремами з великим вмістом живильних компонентів. У складі обов"язково має бути віск, — пояснює продавець.
У взуттєвих магазинах продають замшеве взуття — воно стало модним. Вишукане, але не дуже практичне. Ми опитали з десяток жінок, що носять замшеве взуття: жодна не користується спеціальними засобами.
Піна розтягне взуття по повноті до одного сантиметра
— Я дуже люблю замшеві чобітки, але ніколи не брала засобів саме для замші. Шкрябала щіткою з металевою щетиною. А недавно спробувала. Той засіб, щоправда, коштує 39 гривень, але результат просто супер, — ділиться киянка Тетяна Варущик, 28 років.
— Замшу спочатку треба гарненько вичистити щіточкою, де з одного боку цупка щетина, а з іншого — гумова. Такі продають по 10–20 гривень. А потім побризкати аерозолем для замші, — пояснює 46-річний Андрій Федоренко з майстерні ремонту взуття "Чобіток", що на вулиці Дмитрівській.
Він 15 років лагодить взуття. Невисокий на зріст майстер, у замащеному клеєм та взуттєвим кремом фартуху, взутий у начищені до блиску туфлі.
— По них зовсім не видно, що ношу їх уже шість років. Не протікають і не тріскаються. Щодня змащую їх кремом "Твіст". Люди часто не знають, як користуватися засобами для взуття. Шурують будь-яку поверхню одним кремом, — скаржиться Андрій Васильович. — Часто чую: "Навіщо я буду купувати дорогий засіб, якщо вже наступного року ці туфлі будуть не в моді? Краще куплю нові". Але навіщо? Треба правильно доглядати, і пара служитиме не один сезон, а щонайменше три.
А в магазині "Екко-Вагабонд" для замші порадили губку "Мобіл" та піну фірми "Калоніл" за 32 грн. Треба видавити трохи піни на взуття, потримати зо п"ять хвилин і витерти ганчіркою. Весь бруд залишається у піні, а взуття стає чистим.
— У кого дуже впрівають ноги, раджу використовувати дезодоранти для взуття. Вони майже не пахнуть, але неприємний запах знищують, — розповідає консультант магазину.
Для трохи малуватих чобіт продавці пропонують піну-розтягувач. Але Максим Цекало застерігає, що взуття з багатьма строчками може не витримати і тріснути. До того ж 38-й розмір навіть з піною не перетвориться на 40-й. Вона розтягне взуття по повноті до одного сантиметра.
— Кольорова обувка залишає сліди на шкарпетках та колготках. Перед кожним взуванням можна бризкати спреєм "Калоніл" за 35 гривень. Тоді взуття не линятиме, — запевняє консультант.
Чистіть взуття звечора
36-річний Дмитро Ольчишин зі столичної майстерні ремонту взуття на бульварі Лепсе та Сергій Головач, 41 рік, з майстерні біля ринку "Дніпро" на Борщагівці радять:
1. Нове взуття перед першим виходом змастити кремом чи обробити аерозолем. Воно служитиме значно довше.
2. Чистити взуття від бруду та пилу одразу як прийшли з вулиці. Інакше бруд всмокчеться у поверхню і псуватиме шкіру. А зранку треба змастити кремом чи аерозолем.
3. Сушити взуття подалі від нагрівних приладів, напхавши всередину старі газети.
4. Замшу потримати над парою — вона почиститься краще.
5. Зберігати взуття із папером всередині — це збереже форму та первісний вигляд.
Коментарі