четвер, 23 березня 2006 20:07

Якісний унітаз коштує від 390 гривень

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Продавець столичного гіпермаркету ”Епіцентр К” на Братиславській, 11, Віталій Шаломицький, 29 років, виставляє на вітрину нові зразки унітазів-компактів
Продавець столичного гіпермаркету ”Епіцентр К” на Братиславській, 11, Віталій Шаломицький, 29 років, виставляє на вітрину нові зразки унітазів-компактів

Якісний унітаз коштує на перший погляд дорого — 400 грн і більше.  Покупця так і тягне взяти на базарі за 150. Але вклавши "зайві" 250 грн зараз, ви убезпечите себе від більших витрат на нові деталі, майстра, а то й новий апарат. "Правильний" унітаз допоможе ще й зекономити гроші на оплаті за воду.

Житель Оболоні Валерій Павлюк, 52 роки, китайський унітаз-компакт "Ада" купив на Куренівському ринку. Він коштував на 175 гривень дешевше, ніж схожий болгарський "Відіма" в сусідньому магазині. До того ж пластикове сидіння у комплекті. Вдома унітаз "підніс" сюрприз.

Сантехнік зірвав різьбу на пластмасовій трубці впускного клапана. А коли сяк-так під"єднав до водогону, виявилося, що механізм несправний. Вода потроху сочилася навіть після того, як бачок наповнювався. На новий клапан пішло 38 гривень і чотири години часу.

Для хрущовок із старою каналізацією підходять лише українські унітази

— "Начинка" — слабке місце китайської продукції, — пояснив "ГПУ" Максим Сінельников, 30 років, комерційний директор гіпермаркету "Епіцентр К". — Для здешевлення вони беруть недорогі матеріали.

Господарчі ринки завалені сантехнікою дрібних китайських виробників. Масово її почали завозити півтора-два роки тому. Певності у довговічності цих виробів нема. Зате багато хто переконався у низькій якості китайської кераміки. За півроку емаль вкривається "павутинкою". Виняток — китайська санітарна кераміка "Тренд", запевняє працівник "Епіцентру К". Її якість вища, але й ціна мало поступається європейській.

В Україні теж виготовляють унітази. Марки "Коломбо" і "Дніпрокераміка" коштують 250–285 грн, не дорожче за китайські, зате якість мають кращу. Для хрущовок із намертво зацементованою каналізацією і малесенькими туалетами підходять лише українські. Кут виводу стоків у них — 45 градусів. У магазині-салоні "Дніпрокераміка" на вулиці Прирічній, 25а в Києві за надійність компактів ручаються, а механіка в них фірмова французька. Мінуси вітчизняної продукції — простенький дизайн і колір. Біла емаль має сіруватий відтінок.

"Начинка" – слабке місце китайської продукції

У першу чергу дізнайтеся, чи є в унітазі-компакті система економного спуску води, радять покупцям у будівельному супермаркеті "Нова лінія". Чеські виробники запевняють, що родина з чотирьох осіб заощадить за рік до 125 кубометрів води. За розцінками столичних комунальників, це 263 грн. Німці обіцяють щорічну економію лише 45 кубів.

— Німці обачливі, бояться наобіцяти зайвого, щоб невдоволений споживач не позивався потім із ними, — пояснює Максим Сінельников.

За німецькими розрахунками, економія становитиме щороку близько 100 гривень. Хороший унітаз-компакт болгарського, чеського, турецького чи польського виробництва коштує 390–570 грн. Так чи інакше, витрати окупляться за два-п"ять років.





Що пропонують супермаркети


Покупці віддають перевагу якісним і доступним унітазам із Чехії, Болгарії, Польщі. Відкриттям стала санітарна кераміка "Вітра" з Туреччини. Її перевага — втричі довша гарантія. Стільки пропонують лише виробники продукції еліт-класу. При цьому компакти "Вітра" не дорожчі за польські та болгарські.


 Торговельна
марка
 Країна-виробник  Ціна (грн)
 Гарантійний термін
(роки) кераміка
 Гарантійний термін
(роки)  механіка
 "Відіма"
 Болгарія
 490
 25  3
 "Вітра"
 Туреччина
 399
 15  10
 "Дніпро-кераміка"  Україна
 280
 5  5
 "Імекс", "Беттер" та інші
 Китай
 210–250
 2*
 2*
 "Керсаніт"
 Польща
 397
 6  3


*Китайські виробники не дають гарантії на свої унітази; за українським законодавством гарантійне обслуговування такої продукції має виконувати продавець. Гарантія поширюється на унітази, що експлуатуються в побутових умовах.

Вибираючи унітаз, перевірте:

— кут горловини; торгівля пропонує унітази з вертикальним, горизонтальним і кутовим стоком на 45 і 67 градусів. Параметри унітаза мають збігатися з параметрами домашніх труб;
— довжину унітаза: якщо імпортний не підходить до розмірів туалету, краще купувати український виріб старої конструкції;
— під"єднання до водогону: нижнє чи бічне;
— наявність економного спуску води;
— наявність фірмового знаку на бачку або його кришці: на базарах іноді ліплять наклейки відомих фірм на китайські або українські вироби.

Зараз ви читаєте новину «Якісний унітаз коштує від 390 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути