— Два роки тому на початку літа вирішив подарувати дружині гойдалку, — розповідає 47-річний Ігор Кучварський із Самбора на Львівщині. — Думав про неї вже давно. Розглядав у магазинах, примірювався й прицінювався. Добре видивився потрібне, зібрав гроші. Найняв машину і поїхав у торговельний центр. Не було там за що давати п'ять тисяч гривень. Те не таке, а те зібране тяп-ляп, наче на один сезон призначене. Я не зміг себе перебороти й купити це відверте лайно. Моя дружина варта найкращого.
Повернувся додому й вирішив змайструвати садову гойдалку власноруч.
— Що там робити — пару труб, трохи зварки і два ланцюжки, — каже. — Коли порахував витрати, вийшла величезна економія. На матеріали витратив 660 гривень — метал, фарба, кріплення, круги до болгарки. Дошки взяв у своїх запасах.
Стояки гойдалки мають форму півмісяця.
— Вигинав уручну. Один кінець затискав, а на інший налягав тілом. Отак з розгону погнув усі труби руками, — згадує майстер. — На комп'ютері розмалював конструкцію. Правда, вийшов трохи спрощений варіант. Бракувало часу на художню реалізацію. У гойдалки передбачено кілька положень лавки. Можна підібрати зручне для відпочинку. Чи розкласти й засмагати удвох. Для цього дашок знімається або відкидається частково. Регулюється й висота ланцюгів.
На міцність гойдалку випробовували вчотирьох. Кожен по 90 кілограмів.
— Погойдалися на повну — витримала. Хіба що ледь не перекинулися. Тому вирішив закріпити ніжки. Гойдалка розбірна. Можна скласти на зиму в сарай.
Щоб зручно було сидіти, гойдалки обтягують м'якими чохлами. Вінничанка 31-річна Ірина Мельник зробила підкладку з поролону.
— Чоловік купив дві гойдалки — дерев'яну і металеву, — каже вона. — Довго сидіти на них було неможливо. Врізалося в боки. Спершу пошила подушечки. Трохи незручно, бо вони спадали. Тому обшила лавки гойдалок повністю поролоном і тканиною. Вийшли, наче диванчики.
Коментарі